in

GüldümGüldüm

Önemli Olan 3 Puan Almaktı

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, ”Önemli olan burada 3 puan almaktı. Hedefe gidiyorsun, önce 3 puan sonra belli oyunlar oynanması gerekiyor” dedi.

Tuzlaspor’un Ankara’ya puan almaya geldiğini belirten Dalcı, “Rakip takım burada puan almak için ciddi mücadele gösterdi. Maçın başından sonuna kadar oyuncuların göstermiş olduğu direnci sağladıkları üstünlükle net bir şekilde ifade edebilirim. Önemli olan burada 3 puan almaktı. Hedefe gidiyorsun, önce 3 puan sonra belli oyunlar oynanması gerekiyor. Bugün son dakikada attığımız golle üç puanı aldığımız için oyuncularımı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Dalcı, taraftarın tepkisinin nedenini bilmediğini ifade ederek, ”Haftalardır böyle bir durum söz konusu. Taraftar bu takımın her şeyidir. Takımında bulunduğu bu ligden hoşnut olmadığını biliyoruz. Süper Lig’de oynaması gerektiğini düşünüyorlar. İşimizin doğasında da eleştiri var. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Biz sadece seyircimizden şunu istiyoruz; maç bitene kadar yüzde yüz destek olsunlar. Maçtan sonra her türlü eleştiriye açığız. Başımızın üstünde yeri var. Tepkilerin nedenini gerçekten bilmiyorum” diye konuştu.

Bir yardımcı antrenörün, Keçiörengücü maçının ardından yaptığı hareketten sonra sözleşmesinin fesh olduğunu dile getiren Dalcı, şunları söyledi:

“Mukavelesi fesh oldu. Keçiörengücü maçının ardından aramızdan ayrıldı. Kendisiyle oturduk konuştuk. Kendisinin çok üzgün olduğunu, kontrolünü kaybettiğini, niyetinin kötü olmadığını söyleyebilirim. Bana sarılırken ağladığını net şekilde ifade edebilirim. Biraz tecrübesiz bir kardeşimizdi. Statlarda haftalardır bana ‘istifa’ diye bağırılıyor. Biz dönüp seyirciye her hangi bir olumsuz tepki gösteremiyorsak benim yardımcım da bu hakkı kendinde bulamaz. Mukavelesi fesh oldu. O günden sonra kulübe bile gelmedi.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Her Şeyi Denedi

Hakan Kutlu mu, Mustafa Dalcı mı?