in

HarikaHarika BeğendimBeğendim

Önemli olan Düştüğümüz Yerden Kalkmak

Spor Toto 1. Lig’inde rekorları alt üst ederek sezonun ilk 11 haftasında 10 galibiyet ve 1 beraberlikle zirveye yerleşen Gençlerbirliği’nin yıldız oyuncuları Selçuk Şahin, Mert Nobre ve Ahmet İlhan Özek, Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen sohbete katıldı.

Ligin 11 haftalık bölümünde 18 gol atıp kalesinde sadece 2 gol gören kırmızı siyahlıların başarılı oyuncuları, samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda yanıtsız tüm sorulara açıklık getirdi.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Savaş Kıratlı, toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada, Gençlerbirliği’nin, Ankara’nın ve Türkiye’nin gözbebeği olduğunu belirterek, şunları söyledi:

”Uzun yıllar başkenti Süper Lig’de başarıyla temsil etti. Bu yıl da yeni bir başarıyı yakalayacak ve Süper Lig’e yükselecek. Halen 11 maçta, 10 galibiyet ve 31 puan ile 5 puan farkla lider ve başarıya çok yakın… Cumhuriyetle yaşıt bu güzide kulübümüze emeği geçenleri saygıyla selamlıyorum. Gazeteciler Cemiyeti olarak kırmızı siyahlıların başarılarına önemli katkıda bulunan deneyimli futbolcuları Mert Nobre, Ahmet İlhan Özek ve Selçuk Şahin’e hoş geldiniz diyor ve Gençlerbirliği’ne başarılar diliyorum.”

SELÇUK ŞAHİN

Selçuk Şahin, konuşmasında ”önemli olan düştüğümüz yerden kalkmaktır” ifadelerini kullanarak, ” Düştük ama, önemli olan düştüğümüz yerden kalkmaktır… Rehavete kapılmadan mücadelemiz sürecek… Süper Lig’e çıkmak için mücadelemiz sürecek” dedi.

Şahin, olağanüstü bir kulüp yapısının içinde olduklarını ve bu çerçevede çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, ”Geçen yıl bir şanssızlık yaşandı. Yönetimimiz, teknik direktörümüz bunları tespit etti  ve layık olduğu yeniden dönmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Şahin, Gençlerbirliği altyapısından çok kaliteli oyuncular geldiğini kaydederek, ”Çok kaliteli oyuncular var. Zaten bununla ilgili ünlü bir kulübüz. Biz onlar için elimizden geleni yapıyoruz. Onların da doğru yolda ilerlemeleri gerekiyor” dedi.

Kariyer planlaması ile ilgili olarak da, ”Bir yıl daha oynamak istiyorum… Ondan sonra da teknik direktörlük yapmayı planlıyorum” ifadelerini kullandı.

Selçuk Şahin eski bir Fenerbahçeli olarak, sarı lacivertli ekibin pozisyonu ile ilgili soruları şu şekilde yanıtladı:

”Öncelikle Volkan Demirel o takımda olmalı… O’nun profili çok farklı. Kadroda mutlaka olmalı. Aslında Ali Koç ile Fenerbahçe bir sinerji yakalamıştı. Ancak şanssızlıklar yaşandı. Bu aşamada yerli bir antrenör olmalı diye düşünüyorum.”

MERT NOBRE

Kırmızı siyahlı ekibin golcü oyuncusu Mert Nobre de yaptığı açıklamada, ”Gençlerbirliği çok büyük bir camia… Bu büyük camia bu ligin takımı değil… Layık olduğu yere dönecek” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de 6 kulüpte forma giydiğini dile getiren Mert Nobre, ”Gençlerbirliği ve Fenerbahçe dışında diğer takımlarda maddi anlamda sorunlar yaşadım. Ancak, Gençlerbirliği gerçekten çok farklı bir kulüp ve bu bakımdan çok çok iyi” dedi.

Nobre, kendini Türk mü, Brezilyalı mı hissediyorsunuz şeklindeki soruya, ”Kendimi yüzde 70 Türk hissediyorum” şeklinde yanıt verdi.

AHMET SELÇUK İLHAN

Ahmet İlhan Özek de açıklamasında, tecrübeli bir takım olmanın faydalarını gördüklerini belirterek, ”Yaşlı bir takım olarak nitelendiriliyoruz. Ancak ligde ,hiç bir takımda bizim kadar koşan, mücadele eden yok. Son maçta Selçuk Şahin 12 kilometre koştu” diye konuştu.

Ahmet Selçuk İlhan, Denizlispor ve Boluspor’un  ligde kendilerini zorlayacak ekipler olarak gördüklerini dile getirdi.

Yenikent’teki stadın zeminin büyük dezavantaj olduğunu belirterek, ”Zemin bizi çok zorluyor… Zemin farklı olsa daha farklı oynarız. Sakatlıklara neden oluyor. Ben bu zemi,n nedeniyle sakatlandım” dedi

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beşiktaş Son Anda Galibiyeti Kaçırdı

Gençlerbirliği’nin Kasası Boşalmış mı?