in ,

Orman’dan TFF’ye Derbi Eleştirisi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe ile oynanacak derbi maçın pazartesi gününe alınması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştirdi.

Fikret Orman, Dorak Holding ile yapılan anlaşma için düzenlenilen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Fenerbahçe ile önemli bir maçımız var. Ezeli rakibimiz. Vodafone Park’ta güzel bir maç olacak. Maçın oynanacağı gün ve saat bize sorulmadı. Fatih hocamız bize sorulmuyor demişti ben de desteklemişti. Biz ev sahibi takımız bize sorulması lazımdı. Fenerbahçe bizim talebimiz olmadı, sizin gibi basından öğrendik dediler. Fenerbahçe beni arayıp pazartesi oynayabilir miyiz dese centilmenlik adına sıcak bakardık. Biz Norveç’e gittik maç yaptık. Sorduğumuz zaman, 48 saat yeterli, Avrupa’da böyle dediler, tamam dedik. Şimdi ne oldu da Beşiktaş – Fenerbahçe maçını pazartesi günü oynatıyorsunuz?”

DERBİNİN PAZARTESİ’YE ALINMASI BİZE SORULMALIYDI

“Beşiktaş’ın taraftarı bir tek İstanbul’da değil. Kocaeli’den Sakarya’dan, Ankara’dan Antalya’dan her yerden maç geliyor. Pazartesi derbi karşılaşmasını koyuyorsunuz. Maç 11’de bitecek, insanlar ertesi gün işe gidecek. Bizle konuşulmadan böyle bir karar vermesini yanlış buluyorum. Birisi Fenerbahçe’ye hizmet edecek, biri Beşiktaş’a hizmet edecek, sonra biri diğerini bastıracak. Böyle bir yapı olmaz.”

TFF BAŞKANLIĞI’NA ADAY DEĞİLİM

“Bir gün geliyor beni bakanlığa göndermeye çalışıyorlar, bu muhalefet cephesinin beni yollamak için göndermediği yer kalmadı. Benim için en üst makam Beşiktaş’tır. Federasyon ile alakalı bir düşüncem yok. Kim aday olur bilmiyorum. Şu anki tek konsantrasyonumuz Beşiktaş.”

Orman, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan teknik direktör Şenol Güneş’in kalmak istemesi durumunda kendisiyle anlaşabileceğini dile getirererek, ”Şenol Hoca ile sözleşmemiz bitiyor. Bizim de kongremiz var. Şenol Hoca ile vakti geldiğinde oturur konuşuruz. Şu anda Milli Takım hocalığı da isteyebilir. Bunu da çok normal karşılıyorum. Beşiktaş’ta önemli işler yaptı. TFF ile anlaşmak isterse saygı duyarım. Sezon sonuna kadar hocamızla çalışacağız. Ortada olan biten bir şey yok. Buna da yorum yapmak gerek yok. Maç oynarken, yıldırım düşerse ne yaparsınız gibi bir soruya benziyor bu.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’nün Parlayan Yıldızı (!) İlhan

Elle Oynamada Niyet Sorgulanmayacak