in

GüldümGüldüm

Ortalık Toz Duman

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un, dün yaptığı basın toplantısında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz için, ”Yalan söylüyor” ve Trabzonspor için de ”Trabzonspor sırtını devlete dayamış” şeklindeki açıklamalarına her iki kulüp başkanından cevap geldi.

Ankara’da gerçekleştirilen Spor Çalıştayı öncesi soruları yanıtlayan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, “Ben bir kulüp başkanına “yalancısın” diyecek kadar basit olmam. Edebimi bilirim, edepsizce davranamam. Benim edebim böyle konuşmaya izin vermez” dedi.

Mustafa Cengiz’in açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle:

“Ali Koç’un açıklamalarına çok üzüldüm. Play-off sezonu incelendiğinde ilanın çok geç yapıldığı görülecektir. Oyun oynanırken yapılan kurallar değişikliği var. Şimdi ben şunu anlamıyorum. Bu kuralı bana göre değiştiren TFF ve yayıncı kuruluşun talebi. Peki o dönemde bu konu hakkında benim yalan söylediğimi iddia eden rakip kulübün başkanına soruyorum, sizi neden rahatsız etti bu açıklama? TFF’nin oyun oynanırken kural değişikliği yapmasını neden siz savunuyorsunuz? Bunu anlamıyorum. Siz bu karara müdahil mi oldunuz? Play-off oynanmasına siz mi ön ayak oldunuz? Biz kural değişti, boynumuz kıldan ince çıkar oynarız dedik. Çıktık şampiyon da olduk.
Harcama limitleri için 15 Aralık’a kadar itirazların yapılması gerektiği açıklandı. Hepimiz verdik. 28 Aralık’ta da TFF kulüplerin durumunu tespit etti, bitti. Bundan sonra siz bir şey diyemezsiniz. Galatasaray’ın açığa düşeceğini zannedenler oldu. Her yerde bu konuşuldu. Galatasaray, Falcao’yu aldı diye her yerde konuşmalar yapıldı. Galatasaray bütün limitleri aştı denildi ama olayın öyle olmadığı görüldü. Benim 500 milyon harcama limitim var. Lafla şeffaflık olmaz. Futbolcu transfer ediyorsan açıklayacaksın. Ben bir kulüp başkanına “yalancısın” diyecek kadar basit olmam. Edebimi bilirim, edepsizce davranamam. Benim edebim böyle konuşmaya izin vermez.
Ben yapılandırmadan memnunum. Devletimiz elinden geleni yapıyor. Ürküp, korkup teşekkür etmeyeceksiniz. 10 bin euro lafına ben de şaşırdım. Biz 100 milyon lira para ödedik. Göreve geldikten sonra menajerlere toplam 13,6 milyon euro para ödedik. TFF’nin sitesinde bunun yazılıp yazılmaması beni ilgilendirmez. Kayda girmemiş olabilir. Bunun TFF tarafından yayınlanmasını isteyen kişi zaten benim.

Yapılandırmadan önce UEFA ile konuştuk. UEFA, devletin yardımına karşı. Bu yapılandırmanın bir müdahalesi mi diye bize soruldu. Benim 1700 sporcum var, 13 branşta faaliyet gösteriyorum diye bunu izah ettik. Yapılandırma için devletimize ve Bankalar Birliğine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. FETÖ bittikten sonra kim, kaç kez şampiyon olmuş, kim olamamış çıkarın bakın.”

TRABZONSPOR KULÜBÜ BAŞKANI AĞAOĞLU

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise yaptığı açıklamada, “Suni tartışma ortamları yaratarak, Türk futbolunu 3-5 sene öncesine çekmeye çalışanların yazdığı senaryoda biz olmayacağız” dedi.

Ağaoğlu şunları söyledi:

“Trabzonspor bir oyuncu transfer ettiği zaman, menajerine ödenecek tutar kuruşuna kadar KAP’a açıklanır. Açık ve net olarak Trabzonspor’un bütün gelir ve giderleri kamuoyu ile paylaşılıyor. Görünen o ki, söylediklerimizden fazla bir şey anlanmamış. Yazılı bir açıklamayla bunu ellerine vereceğiz, bir de öyle okusunlar.

Herhangi bir milletvekili veya bürokratın bir kulüple ilgili yapacağı herhangi bir işlem paraya bağlanıyorsa hangi amaçla yapıldığı belli oluyor. Hayatları yıllarca gizli ve örtülü bir şekilde sürdürenlerin bakış açısı bu. Kesinlikle ve kesinlikle maddi herhangi bir şey söz konusu değil.
Benim veya teknik direktörümün herhangi bir kulübün adını anarak eleştirdiğimizi gördünüz mü? Bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Bizim mücadelemiz sahada. Suni tartışma ortamları yaratarak, Türk futbolunu 3-5 sene öncesine çekmeye çalışanların yazdığı senaryoda biz olmayacağız. Kendi yazdıkları senaryolarda kendileri oynasın. Şota’nın dediği gibi, “Korkmayın ya, daha olmadık daha var. Bu kadar korkmayın.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kulüplerimizin Yeni Bir Yasaya İhtiyacı Olduğu Ortada

Ankaragücü-Konyaspor Maçı Biletleri Satışa Çıkıyor