in

Kimse Felaket Tellallığı Yapmasın

Gençlerbirliği Asbaşkanı Muammer Akyüz, ”Manisa Futbol Kulübü oynadığı oyunla galibiyeti hak eden taraf oldu. Ancak bu maçtaki hakem faktörünü söylemeden, maçın gerçek bir analizini yapamayız. Hiç kimse felaket tellallığı yapmasın” dedi.

”Oynanan üç maç üzerinden değerlendirmeler yapmak ve eleştiriler getirmek en hafif tabiri ile büyük bir haksızlık olur.” ifadelerini kullanan Muammer Akyüz, şunları söyledi:

“Dün sahamızda oynadığımız Manisa Futbol Kulübü maçında, takımımızın ortaya koyduğu oyun ve aldığı sonuç tabii ki de hepimizi fazlasıyla üzdü. Manisa Futbol Kulübü oynadığı oyunla galibiyeti hak eden taraf oldu. Ancak bu maçtaki hakem faktörünü söylemeden, maçın gerçek bir analizini yapamayız.

Birinci yarıda Manisa Futbol Kulübü etkili oldu ve bunun sonucunda da golü buldu. İkinci yarıya takımımız daha iyi başladı. Pozisyonlar da üretmeye başlamışken, hakem devreye girdi ve eşine az rastlanır bir penaltı icat ederek hem rakibimiz adına skor avantajını güçlendirdi hem de takımımızın motivasyon ve direncini kırdı.

Gençlerbirliği olarak tarihimizden gelen hakemlere karşı genel duruşumuz: “Hakem de insandır, hata yapabilir.” anlayışıdır. Ancak bu penaltının hakem hatası ile açıklanması çok zor. Onun için, TFF’den testiler kırılmadan bu konuda da tedbirler almasını istiyorum.

Bu hafta; sezonun üçüncü haftası oldu. Henüz yolun başındayız, önümüzde uzun ve zorlu bir süreç var. Onun için, takımları ve aldıkları sonuçları değerlendirmek için henüz çok erken. Elbette her kulüp gibi Gençlerbirliği yönetimi olarak bizler de teknik ekibimizle birlikte takımımızın değerlendirmesini ve varsa alınacak tedbirleri ciddi biçimde alacağız. Esas amaç, sezonun sonunda belirlediğimiz hedeflere ulaşmaktır.

Herhangi bir mazerete dayanmadan gerek kulübümüzün durumunu gerek de ligdeki diğer rakiplerimizin durumunu göz önüne alarak eleştiri ve övgülerin yapılması gerekmektedir. Yönetime geldiğimizdeki vaziyet kısaca; ligden düşmüş ve moraller sıfır bir takımdı. Daha doğrusu ortada takım da kalmamıştı. Yabancı oyuncuların büyük bölümü kulüpten ayrılmak için sıraya girmişti. Ekonomisi büyük çaplı borçta, kurumsal yapısı darmadağın olmuş durumdaydı. Kulübümüzün durumu bu halde idi. Başta başkanımız Niyazi Akdaş olmak üzere yönetim kurulumuzun katkıları ile yaklaşık üç ay gibi kısa bir sürede kulübün transfer yasağı kaldırıldı, neredeyse sıfırdan bir takım kuruldu. Kulübün finansman sorunları çözülmese bile döndürülebilir bir duruma getirildi. Altyapısı yeniden dizayn edilerek Gençlerbirliği misyonuna uygun, gelecekte yeni yıldızlar yetiştirecek seviyeye gelmenin çalışmaları yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor.

Şimdi bu gerçekleri bir kenara atarak, yalnızca oynanan üç maç üzerinden değerlendirmeler yapmak ve eleştiriler getirmek en hafif tabiri ile büyük bir haksızlık olur. Hele hele işini gücünü bırakıp, bu kulübe her türlü katkıyı sağlayan başkanımıza daha büyük haksızlık olur.

Gençlerbirliği; cumhuriyetimizle yaşıt, mazisi tertemiz ve başarılarla dolu bir kulüptür. Türk futbolunun her zaman parlayan bir yıldızı olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Hiç kimse felaket tellallığı yapmasın. Yiğit düştüğü yerden kalkar, misali, bu kulübün de hak ettiği yerlere geleceğinden hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın.

Öncelikle taraftarlarımızdan ve spor basınından, bu kulüp için canla başla çalışan başta başkanımız olmak üzere, emek veren herkese destek olmanızı istiyoruz. Kulübün bu duruma düşürülmesinin sorumluları herkesçe bilinmektedir.

Taraftarlarımızın desteği ile bu kulüp, hak ettiği saygınlığa yeniden kavuşacaktır. Kısıtlı bütçe ile kurulmakta olan takımımıza ve teknik kadromuza da biraz anlayışla ve sabırla bakmanızı rica ediyorum.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig’de İki Teknik Direktörün Görevine Son Verildi

Altay Bayındır’dan 22 Yıl Sonra Bir İlk