in

ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Oyuncularım Kazanmak Adına Gereken Her şeyi Yaptı

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, ”Rakip 10 kişi kalınca aslında işimiz daha da zorlaştı. Keşke 11’e 11 devam etseydi. Tamamen 10 kişiyle savunmaya geçtiler.” dedi.

Şampiyonluk yolunda hedeflerine ilerleyeceklerini ifade eden Dalcı, “Rakip 10 kişi kalınca aslında işimiz daha da zorlaştı. Keşke 11’e 11 devam etseydi. Tamamen 10 kişiyle savunmaya geçtiler. Çözülebilir oyunu daha da zora soktu bu durum. Kendi sahamızda kazanmak adına oyuncularım yapılması gereken her şeyi yaptı. Futbolda bazen olmayınca olmuyor. Rakip takımı tebrik ediyorum. Şampiyonluğa oynuyoruz bazen böyle skoru pozitife çevirmek anlamında eylem yaparken kalenizde kontratak görüyorsunuz. Birkaç cılız atak dışında pozisyon vermedik. Üçüncü bölgeye belki yoğun baskı yaptık ama istediğimiz golü bulamadık. Hedefe giderken her maç zor, bu maçı da bir tecrübe olarak göreceğiz.” diye konuştu.

Mustafa Dalcı, göğsünü tutarak kendini yere bırakan futbolcusu Eren Derdiyok’un durumunun iyi olduğunu belirterek, “Göğsünün üzerine şiddetli bir düşüş yaşadı. Spazm gibi bir durum oldu, nefes alırken zorlandı. Nabzının normale dönmesi için kendini yere bıraktı. Durumu iyi.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir yorum

Yorum yapın
  1. Yan pas, kaleciye pas sonra kalecinin topu şişirmesi, topu kapabilmek için mücadele, kapsan bile baskıya karşı oyun kuramama. Bu takım geriden top çıkaramıyor, dikine oynanayamıyor, yana oynuyor, Yasin, Sinan top çıkarırken her an kaptıracak gibiler, Yusuf’la Erdem2in gözleri hep kalecide. Orta sahadan topu alıp dönüp pas verebilecek adamlar da (Zahit olsun, Atıf olsun) baskıya dayanıklı değiller, ancak boş iken topu olumlu kullanabiliyorlar. Her takım bir 20-25 dakika İstanbulspor gibi oynuyor ama sonra düşüyorlar, bu arada gol bulurlarsa dirençleri devam edebiliyor, biz gol bulursak yeniyoruz. Yani bu takım sanıldığı kadar güçlü değil, bu takımın gücü taraftarı ve adı, Ankaragücü’nün oyuncularına Tuzlaspor forması giydirin kesin küme düşer. “Bu takımı biz kurduk falan hikaye” Adam “Keşke 11’e 11 devam etseydi” diyor oysa 11’e 11 gibi devam etti, adamlar 9 kişiyle gol pozisyonuna girdi, penaltıları verilmedi, uyuyor galiba. Böyle abes bir açıklama görülmüş şey değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’ne Ağır Darbe

Güveneceksiniz, İnanacaksınız, Başka Ankaragücü Yok