in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Paintsil Özür Diledi, Mustafa Dalcı Affetti

METİNER ERDEM / VİRALSPOR-ÖZEL Ankaragücü’nün Hatayspor ile oynadığı maçta oyundan alındığı için tepki gösteren, kutlamalara katılmayan Joseph Paintsil’in maç sonu antrenörü Mustafa Dalcı’dan özür dilediği ve affedildiği öğrenildi.

Sarı Lacivertli takımın antrenörü Mustafa Dalcı, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, Ganalı sol kanadı sakatlıktan yeni çıktığını, tam olarak hazır olmadığı halde risk alarak oyuna soktuğunu belirterek, “Golünü de atmıştı. Oyuna sokarken risk aldık ama o dakikadan sonra riski sürdürmek istemedik. Maçın bitmesine 2-3 dakika bile olsa, ters bir hareketle yeniden sakatlanabilirdi. Biz de hem taktik gereği hem de Paintsil’in sağlığını düşünerek oyundan aldık. Oyuna sonradan giren futbolcu değişmez diye bir kural yok. Ben marjinal bir hocayım. Bu tür olaylarla zaman zaman karşılaşabilirsiniz” dedi.

Paintsil’in oyundan alındıktan sonraki tepkisinin hem kendisini hem de arkadaşlarını üzdüğünü kaydeden Mustafa Dalcı, “Maçtan sonra yanıma gelerek benden özür diledi. Ben de affettim. ‘Git arkadaşlarının yanına eğlen’ dedim. Konu orada kapandı” diye konuştu.

Dalcı, takımda çok önemli eksikler bulunmasına rağmen, Paintsil’in henüz 90 dakika oynayacak durumda olmadığını vurgulayarak, bir iki maç daha hamle oyuncusu olarak kullanacağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Büyük Atatürk Koşusu İçin Sembolik Çözüm Arayışları

Ziraat Türkiye Kupası’nda Son 16 Turu Eşleşmeleri Belli Oldu