in

GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim

PFDK’nın Ankaragücü’ne Verdiği Ceza Belli Oldu

Foto: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), Ankaragücü-Trabzonspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle her iki kulübe verdiği cezalar açıklandı.

Ankaragücü, toplam 181 bin TL para cezasına çarptırıldı.

PFDK’dan yapılan açıklamada, ”MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 11.11.2022 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 125.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,” ifadelerine yer verildi.

PFDK’nın Trabzonspor hakkındaki kararı ise şöyle:

”TRABZONSPOR A.Ş.’nin, 11.11.2022 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 70.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN 407 nolu blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği’ni Bu Sene Ligde Tutacağız

TFF’nin Avrupa Şampiyonası Başvurusunda Yeni Yapılacak 19 Mayıs da Var