in

ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

ProLisans Diplomasız da Şampiyon Olunuyormuş

Ankaragücü, Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olurken en çok tartışılan konulardan biri de teknik direktör Mustafa Dalcı’nın UEFA Pro Lisans diplomasının olmayışıydı.

VİRALSPOR’un yaptığı araştırmada, Mustafa Dalcı, UEFA A Lisans diplomasıyla Spor Toto 1. Lig’de şampiyonluğa ulaşırken, bu konuda yalnız olmadığı,  bu sezon profesyonel liglerde şampiyon olan takımların 6’sının teknik direktörlerinin,  bazılarının kullandığı deyimle “diplomasız” olduğu ortaya çıktı.

Ankaragücü ile birlikte Süper Lig’e yükselen takımlardan İstanbulspor’un teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz da Mustafa Dalcı gibi sadece UEFA A Lisans diplomasına sahip.

Takımları kupa kaldırırken teknik direktörlük koltuğunda oturan Tuncay Şanlı (Sakaryaspor),  Zafer Hızarcı (Batman Petrolspor),  Bülent Yenihayat (İskenderunspor) ve Mustafa Sarıgül de (Esenler Erokspor) UEFA Pro Lisans diploması olmadan şampiyonluk sevinci yaşadılar.

Bu sezon Türkiye profesyonel liglerinde şampiyonluk yaşayan teknik direktörlerden UEFA Pro Lisans sahibi olanlar ise şunlar:

Abdullah Avcı (Trabzonspor), Recep Uçar (Ümraniyespor), Osman Özköylü (Pendikspor), İsmet Taşdemir (Bodrumspor), Yavuz İncedal ( Düzcespor), Selahattin Dinçel (Fethiyespor), Nihat Balan (Arnavutköy Belediyespor)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kendi Etti Kendi Buldu

Ankaragücü’nün 3. Transferi Savunmaya