in

BeğendimBeğendim

Puanımızın 5-6 Daha Fazla Olması Gerekiyordu

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, ”10 maçlık periyodu değerlendirmem gerekiyorsa oynadığımız bütün maçlarda, kaybettiğimiz bütün maçlar da dahil hepsinde aşağı yukarı en az rakipler kadar pozisyona giren, rakibe az pozisyon veren, futbol anlamında her hafta üzerine koyan bir Ankaragücü takımı vardı.” dedi.

Ömer Erdoğan, istedikleri oyuncuları kadroya dahil etmeyi başardıklarını belirterek, ”Transfer döneminin kapanmasına çok az bir süre kala ligi bilen, bize direkt katkı sağlayabilecek oyuncuları kadroya kattık. Zor bir fikstürden çıktık. Hemen ilk maçımızda Beşiktaş ile başlayan bir serüven vardı. Ama 10 maçlık periyodu değerlendirmem gerekiyorsa oynadığımız bütün maçlarda, kaybettiğimiz bütün maçlar da dahil hepsinde aşağı yukarı en az rakipler kadar pozisyona giren, rakibe az pozisyon veren, futbol anlamında her hafta üzerine koyan bir Ankaragücü takımı vardı. Maalesef son vuruşlarda veya üçüncü bölgede açıkçası istediğimiz kadar etkili olamadık. Ama oynadığımız futbol, verdiğimiz mücadele ve oyuncularımızın gayretine bakınca kesinlikle şu anki durumumuzu hak etmediğimizi düşünüyorum. Oynadığımız oyun ve verdiğimiz mücadele ile en az 5-6 puan daha fazla olmamız gerekiyordu. Bir gerçek var ki şu an bu noktadayız. En yakın zamanda oradan çok çabuk bir şekilde yukarılara doğru tırmanmak istiyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, göreve geldikten sonra kısa sürede yaptıkları transferlerle ilgili olarak da şunları söyledi:

”Biz transfer döneminin kapanmasına bir hafta kala yeni göreve gelmiştik. Taylan ve Emre’nin hem kendilerinin ayrılma niyetleri, kulübünde ayrılmalarında çok büyük bir engel olmaması bizim için fırsat transferleri oldu. Ligi bilen, ligde deneyimli olan ve açıkçası sezonun hemen başında değil, devam ederken ve transfer döneminin bitmesine 2-3 gün kala gerçekleştirdi. Çünkü bu dönemde oyuncu bulmak gerçekten çok zor. Transfer tercihlerimizi bize direkt olarak katkı sağlayan oyunculardan kullanmak istedik. Tolga Ciğerci’nin de o döneme kadar boşta kalması bizim için çok büyük bir şanstı. Çok beğendiğim ve hep kafamda bir yere gidersem Tolga’yı da alabilirsek bizim için çok faydalı olabileceğini düşündüğüm bir oyuncuydu. Oda bizim için çok faydalı bir transfer oldu.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Taraftarından Birlik Mesajı

Nusret’e Yasak Geldi