in

RAMİL GULİYEV TARİH YAZDI

Atletizm Süper Lig yarışlarında Ramil Guliyev, 100 metreyi 10 saniyenin altında koşarak tarihi bir sonuca imza attı.

Bursa’daki Süper Lig mücadelelerinde kulüplerin kıyasıya rekabetinde ilk gün geride kalırken Jak Ali Harvey ve Özkan Baltacı, Londra 2017 için barajı geçti. Ramil Guliyev ise 100 metrede 9.97’lik derecesiyle tarihi bir performans çizdi.

Süper Lig’de günün yarışı erkekler 100 metredeydi. Ramil Guliyev, 1.6 rüzgarla koşulan 100 metre yarışında tarihi bir performans çizerek 9.97’lik bir derece yakaladı.

Dünya atletizm tarihinde 10 saniyenin altına inen üçüncü beyaz atlet unvanını alan Guliyev’in ardından ikinci olan Türkiye rekortmeni Jak Ali Harvey, 10.10’luk derecesiyle Londra barajını geride bıraktı.

Atletizm Süper Ligi’nde 2017 sezonunun final etabı Bursa Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilirken, sekiz takımın katıldığı müsabakaların ilk gününde iki atlet Londra 2017 için baraj geçme başarısı gösterdi.

Çekiç atma erkeklerde mücadele eden Fenerbahçe’den Özkan Baltacı, attığı 76.61’lik derecesiyle dünya barajını geride bıraktı.

Bu dalda bu sezonki 78.00 metrelik derecesiyle barajı bulunan İslami Dayanışma Oyunları galibi Eşref Apak’ı geçen Özkan, böylece adını Londra kadrosuna yazdırdı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MALATYA’DA BOUTAIBI VE CHEBAKE İMZALADI

BEŞİKTAŞ TARAFTARINDAN DÜNYA REKORU