in

Red Bull Uçuş Günü’nde Büyük Heyecan

Tüm zamanların en eğlenceli ve sıra dışı havacılık etkinliği Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u dördüncü kez kanatları altına aldı.

35 takımın katıldığı, 200 bin kişinin yerinde izlediği havacılık şöleni, Caddebostan Plajı’nda hafızalardan silinmeyecek anlara sahne oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği ile gerçekleşen, Red Bull Uçuş Günü 11:45’ten itibaren start aldı.

Uçanlar, uçamayanlar, sıra dışı kostümler ve şahane gösterilere sahne olan etkinlikte atlayışlarını gerçekleştiren yarışmacılar, hiç durmayan bir eğlencenin parçası oldular.

6 metrelik rampadan havalanıp serin sularla buluşan takımlar özel jüri tarafından yaratıcılık, performans ve mesafe üzerinden puanlandılar.

Müge Boz, İbrahim Selim, Muhammed Yılmaz, Ayşe Begüm Onbaşı, Sinan Güler, İlayda Alişan, Ogeday Girişken, Yağmur Sarıoğlı, Kübra Dağlı ve Murat Keleş’ten oluşan jüri ekibinin yarışmacıları puanladığı etkinlikte dünyaca ünlü Red Bull Air Race pilotu Dario Costa da muhteşem bir gösteriye imza attı.

Red Bull Air Race uçağıyla dakikalarca Caddebostan üzerinde şov yapan Costa izleyicileri de büyüledi. Hezarfen Havaalanı’ndan havalanıp Caddebostan semalarına gelen Dario Costa, sonrasında Instagram üzerinden en eğlenceli paylaşımı yapan şanslı izleyiciyi de Hezarfen Havaalanı’nda bir gezintiye çıkarttı.

Burcu Esmersoy ve Emre Karayel’in rampadan, Mustafa Özben ve DJ Funky C’nin alandan, Erman Yaşar ve Mesut Süre’nin ise canlı yayınla ekranlardan sunduğu etkinlik alanın her yerinden binlerce insana aktarıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da alana gelip halkı selamladığı ve yarışmacılarla bir süre sohbet ettiği etkinlik yaklaşık 5 saatlik aksiyonun ardından sona erdi.

İstanbul’da dördüncü kez düzenlenen Red Bull Uçuş Günü sona erdiğinde kazanan takım Coffee Lovers oldu. 48 puanla günün en yüksek derecesini elde eden, Barış Somer, Çetin Gürer, Ertuğrul Akyıldız ve Umut Öztürk’ten oluşan ekip 4. Red Bull Uçuş Günü’nün en iyisi olmayı başardı. İkinci takım Mother Force, podyumu tamamlayan takım ise Vecihi Team oldu. En uzun mesafeyi kateden takım ise Uçan Efeler oldu.

Bu sonuçların ardından birinci olan takım pilotluk eğitimi ödülünü kazanırken, ikinci olan takım ise bir Red Bull Air Race yarışını yerinde izleme şansı kazandı. Üçüncü olan takım ise Avusturya’da bulunan Hangar-7’de Flying Bulls ile uçma şansını yakalamış oldu. En uzağa uçmayı başaran takım ise dünya turu özel bileti kazanarak günü tamamladı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği’de Yoğun Tempo

Nefes Kesen Finalde Son Bölümde Kaybettik