in

Rekor Seyirci Önünde Avrupa Şampiyonu İngiltere

İngiltere, 2022 Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası Finali’nde Almanya’yı normal süresi 1-1 biten karşılaşmada uzatma bölümünde bulduğu golle 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu.

İngiltere, 62. dakikada Ella Toone’un golüyle 1-0 öne geçerken, Almanya, bu gole 79. dakikada Lina Magull ile karşılık verdi. Mücadelenin normal süresinde başka gol olmayınca 15’er dakikalık iki uzatma devresine geçildi. İngiltere, 110. dakikada Chloe Kelly’nin golüyle karşılaşmada 2-1 öne geçti ve şampiyon oldu.

2022 Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası Finali’nde İngiltere, Almanya’yı 2-1 mağlup ederek bu organizasyonda tarihinde ilk kez şampiyon oldu. 8 kez ile bu kupayı en çok kazanan Almanya ise tarihinde ilk kez bu organizasyonda final kaybetti.

WEMBLEY’DE REKOR

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Wembley Stadyumu’nda oynanan finali toplam 87 bin 192 biletli taraftar izledi.

Karşılaşma kadınlar futbolu tarihine en yüksek seyirci katılımıyla oynanan maç olarak tarihe geçti. Maçta aynı zamanda Avrupa Şampiyonası’nda erkekler rekoru da geride bırakıldı. Madrid’de oynanan 1964 Avrupa Şampiyonası finalini toplam 79 bin 115 kişi stadyumda takip etmişti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TFF 1. Lig Maçları TRT’de

Halkbank Nicolas Bruno’yu Bırakmadı