in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Sahadaki Futbolcular Tribünlerle Birleşince

Geçen haftaki yazımın başlığı “Büyük takım kötü oynadığında da kazanmalı” idi.

İşte Sivasspor maçı da o maçlardan biriydi. Bir de 1 kişi eksik kalması bu mücadeleyi daha da zorlaştırdı ama Fenerbahçe 1-0 da olsa kazanmayı başardı.

Fenerbahçe ilk yarıda bir türlü organize olamadı. Özellikle orta sahadaki oyuncuları İrfan Can, Crespo ve Arao bir türlü istenilen pasları ileri uçtaki oyuncularla buluşturamadı. Fenerbahçeli oyuncular topu ayağına alınca pas verecek adam aradı. İlk yarının en iyi adamı Ferdi idi. Bu genç çocuk hem defansif hem de forvette her yere ayak bastı.

Fenerbahçe’de bir sıkıntı var o da Crespo. Bu futbolcu topu ayağından çıkarmakta çok geç kalıyor. Zaten bu maçta da aynı şekilde top kaybı yapınca Fenerbahçe kalesi bir tehlike atlattı.

Sivasspor ilk devrede kendi sahasında kalarak rakibe boş alan bırakmadı. Fenerbahçeli oyuncular orta sahada topu aldıklarında da her futbolcu bir oyuncuya teke tek markaj yaptı.

Karşılaşmanın 25. dakikasına kadar kendi alanında kalan Sivasspor sonrasında kanatlardan ataklar geliştirerek Fenerbahçe’ye sıkıntı çıkardı.

Fenerbahçe’de haftada 2 maç yorgunluğu ne yazık ki bu karşılaşmanın ilk yarısında kendini büyük ölçüde gösterdi.

İkinci yarı Batshuayi kırmızı kartla oyun dışı kalarak takımını çok zor durumda bıraktı. Sanırım yönetim bu futbolcu için bir ceza kesecektir.

Fenerbahçe golden hemen sonra oyuncu değişikliğine gitti. Teknik direktör Jesus tam zamanında ve gerekli oyuncuları sahaya sürdü. Ayrıca yorgunluğu giderek artan futbolcular da kenara geldi.

İkinci yarıda takımlar rol değiştirdi. Neden? Çünkü maçın başında konuk ekip sahasında kalarak hücum yapmak istedi. İşte ikinci devrede aynısını golden sonra Fenerbahçe yaptı. Bunda da başarılı oldular.

Teknik direktör Jesus’un kenardan takımı ateşlemesi bence alkışlanacak bir olay. Basketbolda Sırp antrenör Obradovic ne ise futbolda da Jesus O’dur.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği’nde Kupa Mesaisi

Açgözlü Profesyonel Aile Spor Dünyasını Mahvetti