in

SAHAYA BIÇAK ATAN KİŞİ İFADESİNİN ARDINDAN BIRAKILDI

Konyaspor ile Beşiktaş arasında Samsun’da oynanan Süper Kupa final maçında sahaya “Kelebek” olarak nitelendirilen bıçak attığı belirlenen ve gözaltına alınan 20 yaşındaki T.P ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

T.P. hakkında, “Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair” Kanun uyarınca işlem yapıldığı belirtildi.

Samsun Yeni 19 Mayıs Stadı’nda oynanan maçta Beşiktaşlı futbolcu Quaresma’nın kameralar önünde maçın hakemine verdiği bıçağı atan kişinin Konya’da yakalanarak gözaltına alındığı açıklandı.

Konya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“06.08.2017 günü, Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda Beşiktaş A.Ş.- Atiker Konyaspor takımları arasında oynanan Turkcell Süper Kupa Final müsabakasının 79. dakikasında sahaya kesici alet atan T. P. isimli şahıs Konya Emniyet Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar neticesinde 09.08.2017 günü yakalanmış, şahıs hakkında adli ve idari işlemlere başlanılmıştır.”

İFADESİ ALINIP BIRAKILDI

Dün Konya’da gözaltına alınan 20 yaşındaki T.P., Samsun Cumhuriyet Savcılığının verdiği talimat ile şüpheli olarak ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Daha önceden poliste suç kaydının bulunmadığı belirtilen T.P. hakkında, “Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair” Kanun uyarınca işlem yapıldığı belirtildi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HACETTEPE’DE SOKAĞA İLHAN CAVCAV ADI VERİLDİ

İşte Ankaragücü’nün 2017-2018 Sezonu Kadrosu