in

Şampiyon Tekvandocu İrem Yaman Kariyerini Noktaladı

ÖMER HAKAN KİBAR Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli tekvandocu İrem Yaman sporu bıraktı.

Milli sporcu Twitter hesabından bugün yaptığı açıklama ile aktif spor yaşamını noktaladığını ifade etti.

26 yaşındaki başarılı sporcu Twitter hesabında babası ve kendisinin fotoğrafı ile yaptığı paylaşımında, “Her şeyin bir sonu olduğu gibi şimdide veda etme vakti beni ben yapan sporuma.. Teşekkür edeceğim bir çok insan var ama en çok teşekkür aileme, canım antrenörüm biricik babama! Ve beni sonsuz destekleyen sizlere.

Biliyorum her son bir başlangıç ve biliyorum İYİler daima kazanacak” ifadelerini kullandı.

İrem Yaman, Tokyo 2020 Olimpiyatları’na hazırlanırken 4 yılda 2 kez grand prix şampiyonluğu, 2 kez Üniversiade Oyunları şampiyonluğu, 3 kez de Avrupa şampiyonluğunu kazanmıştı

Başarılı tekvandocu ilk grand slam şampiyonluğunun yanı sıra Türkiye adına 2 kez dünya şampiyonluğunu elde eden ilk kadın sporcu unvanını taşıyordu.

FEDERASYON TAVIR ALMIŞTI

İrem Yaman 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde Türkiye Tekvando Federasyonu yönetimi ile sıkıntılar yaşamıştı. Kendisi hak etmesine rağmen federasyon yönetiminin Hatice Kübra İlgün’ü Tokyo’ya götürmesi bardağı taşıran son damla olmuştu.

Sporu bırakmasının ardından kendisiyle yaptığım görüşmede bana çok şey anlattı ancak “Abi bunları paylaşma boş ver. Artık bazı kişiler ve kurumlar hakkında görüş belirtmek istemiyorum. Yoruldum. Ben öyle şeyler yaşadım ki kimi kime şikayet edeyim.” şeklinde konuştu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UEFA, Halil Umut Meler’i Elit Hakem Listesine Aldı

Futbolda Günün Sonuçları