in

Şampiyonlar Ligi Finalinin Alınacağı Kirli Propaganda

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’den Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan alınacağı yönünde çıkarılan haberlerin maksatlı olduğunu belirterek, “Bu konudaki haberler kirli propaganda. UEFA’nın 17 Haziran’da toplantısı var. Herkes emin olsun ki Türkiye bu işten bir şey kaybetmeyecek.” dedi.

Akşam’ın haberine göre, futbol liglerini erken oynatmaya başlayan Almanya’nın bu konuda daha başarılı olduğu ve Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan alınıp, Almanya’ya verileceği iddia ediliyor.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yapılan spekülatif haberlere yönelik bir açıklama yapmaya gerek görmediklerini belirterek, “Bu haberler maksatlı şekilde çıkartılan haberler. Kirli propaganda amacıyla yapılıyor. Hiç bir şey belli değil. 17 Haziran’da UEFA toplantısı var. Orada görüşeceğiz. Herkes emin olsun ki Türkiye bu işten bir şey kaybetmeyecek. Her durumda en kazançlı çıkacak.” ifadelerini kullandı.

Özdemir, “Peki bu sezon seyircisiz oynamaktansa, tarihleri kaydırmak ve gelecek sezonla bir yer değiştirme olabilir mi?” sorusuna ise, “Türkiye bu konuda bir şey kaybetmeyecek. Almanya ile Türkiye arasındaki koronavirüs tablosu, ülkemizin bu konuda daha başarılı olduğunu ortaya koyuyor. Nüfusu hemen hemen birbirine eşit olan (83 milyon) iki ülkede vakalara göre ölüm oranlarında da Türkiye’nin çok başarılı olduğunu rakamlar net şekilde gösteriyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eyvah… Sakatlık Haberleri Gelmeye Başladı

Sosyal Medya Ligi’nde Galatasaray Açık Ara Önde