in

SCHUMACHER’DEN ÜZÜCÜ HABER

Efsane Formula 1 pilotu Schumacher’in iyileşse bile hayatının geri kalanında tekerlekli sandalyeye mahkum kalacağı ve hafızasında şu anda problemler olduğu ortaya çıktı.
Eski Formula 1 pilotlarından  Philippe Streiff, 2013’de  Fransa Alpleri’nde geçirdiği kayak kazasının ardından komaya giren ve bitkisel hayatta olan  Schumacher hakkında sıcak bir açıklama yaptı.

“TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM KALDI”

Ailesiyle birlikte  İsviçre’deki evinde yarı bitkisel hayatta yaşamını sürdüren Alman pilotla ilgili açıklama yapan eski Formula 1 pilotlarından  Philippe Streiff,  Schumacher’in geçen 3 yılın ardından yürümesinin zor olduğunu belirterek, “Schumaher iyileşse bile yaşamının geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirecek.” şeklinde konuştu.

“HAFIZASINDA PROBLEM VAR”

Streiff, doktorları ortak olan  Schumi ile ilgili Le Parisien Gazetesi’ne verdiği demeçte, ” Schumacher eşi ve çocuklarını tanıyabiliyor. Ancak henüz konuşamıyor. Gözleriyle anlaşıyor. Hafızasında ise problem var.” ifadelerini kullanmıştı.Öte yandan Formula 3’teki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam eden  Michael Schumacher’in oğlu Mick  Schumacher, herhangi bir baskı hissedip hissetmediği konusunda, “Hiçbir baskı hissetmiyorum, yalnızca yapmam gerekeni yapıyorum. Soyadımı da değiştiremem. Ben bir pilotum hepsi bu.” ifadelerini kullandı.Başını kayaya çarptığı kazanın ardından birden fazla operasyon geçiren ve sonrasında rehabilitasyon sürecine evinde devam edilen Alman sürücünün durumunda şu ana kadar beklenen iyileşme gözlemlenmedi.

16 MİLYON EURO HARCAMA YAPILDI

Evinde kurulan klinikte kalabalık bir sağlık ekibinin çalıştığı Alman pilotun tedavisi için iki yıllık sürede yaklaşık 16 milyon Euro harcama yapıldığı iddia edildi.Efsanevi pilotun Haziran 2014’te komadan çıktığı açıklanmış ve Grenoble Hastanesi’nden taburcu edilerek rehabilitasyon süreci için tedavisinin  Lozan Üniversitesi Hastanesi’nde sürdürülmesine karar verilmişti.Schumacher daha sonra, 9  Eylül 2014’ten itibaren tedavisinin devamı için  İsviçre’deki evine gönderilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ülke Dışına Transfer Olması Yasaklanan Efsane: Pele

Tokyo 2020 İçin 79 Sporcuya Özel Program