in ,

ŞENOL GÜNEŞ’TEN MİLLİ TAKIM AÇIKLAMASI

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, hazırlıklar ve milli takımla ilgili açıklamalarda bulundu.

Güneş “Cumhurbaşkanı sizden 3-4 maç için Milli Takımı yönetmenizi istese ne söylerdiniz?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi.

”Daha önce Milli Takım’da çalıştım. Milli Takım futbolda piramidin tepesi. Milli takım ortak bir değerdir. O yüzden bu ortak değere saygısızlık yapmak doğru değil. Fatih Terim hataları nedeniyle eleştirilebilir. Ancak çok iyi işler yaptı. Bunların üzerinden onları yok etmeye gidilemez. Onları yıpratırsak kaybederiz. Beni Milli Takım için kim düşünüyorsa teşekkür ediyorum. Ama ben şu anda Beşiktaş’ta yeni bir mukavele yaptım. Görevdeyim, çalışıyorum ve ait olduğum bir kurum var. Kurumlar önemli, devlet önemli, millet önemli. Böyle bir camiayı ve beni yıpratmak doğru değil.
Bu sadece takdirdir, bana daha teklif olmamıştır. Olursa eğer, ben şu anda Beşiktaş’ın teknik direktörüyüm. Benim resmi olarak teklifi kabul etmem doğru değil. Burada çalışırken bana teklif gelirse buna Başkan karar verir. Bana sorarsanız, benim fikrim burada çalışırken başka takım çalıştırmak doğru değil. Söz sahibi olan ben değilim, başkan. Başkan isterse benim görevime son verebilir. O zaman başka bir şey düşünürüm. Şu anda ben buradayım, burada olmaktan mutluyum. Milli Takımı beğenmediğim iddiası doğru değil. Varsayımla konuşmayı sevmem ama (Cumhurbaşkanı 4 maçlık Milli Takım’ın başına geçmemi isterse) bugün söylediklerimin aynısını kendisiyle paylaşırım.

ACİL OLARAK FORVET VE STOPER

Güneş acil olarak iki mevkii için oyuncu transferine ihtiyaçları olduğunu belirterek, şunları söyledi:
”Forvete oyuncu alma mecburiyetimiz var. Stoperle ilgili de önemli. Bu ikisi öncelikli. İkisi de acil olarak lazım. İyi oyuncu olarak.
İsimlerle ilgili konuları sizinle paylaşmıyorum. Ben bu konuları sadece Başkan’la konuşuyorum.
Orkan, Pepe ve Quaresma’nın Betis maçı için durumları henüz net değil.
Yaşlı bir takımız. Yaşlı oyuncuların da performansı zamanla artar. Performans genç oyuncularda daha önce artar ama daha hızlı düşer.
Cenk iyi bir santrofor ama tek başına taşıyamaz. Kötü oynarsa yerine kim girecek?

Milosevic ve Pedro Franco’nun kendilerine de söyledim, kulüp bulursa gidecekler.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TERİM İSTİFA ETTİYSE TAZMİNAT ALAMAZ

KAYSERİSPOR HANNOVER 96 MAÇINDA SKANDAL