in ,

BeğendimBeğendim LoveLove ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Süper Lig’de Ateş Hattında 4 Takım Kaldı

Bursaspor-Göztepe maçının golsüz sona ermesiyle Sivasspor da ligde kalmayı garantilerken, ateş hattında Ankaragücü, Göztepe, Bursaspor ve Erzurumspor kaldı.

Kritik maç sonrası Göztepe puanını 35’e, Bursaspor ise 34’e yükseltti. Ankaragücü’nün 37, Erzurumspor’un ise 32 puanı bulunuyor.

Süper Lig’de kalma mücadelesi veren 4 takımın bundan sonraki maçları şöyle:

Ankaragücü-Sivasspor, Göztepe-Ankaragücü,

Malatyaspor-Bursaspor,

Kayserispor-Erzurumspor.

Akhisarspor’un ardından ligden düşecek diğer 2 takımı belirleyecek maçlarda takımların ligde kalma ya da düşme ihtimalleri şöyle:

ANKARAGÜCÜ:

Ligde kalmayı bu hafta garantileyebilmesi için Sivasspor’u mutlaka yenmesi gerekiyor. Erzurumspor, Fenerbahçe’yi yenemezse, Ankaragücü’ne beraberlik de yetiyor. Erzurumspor, Fenerbahçe’yi yenerse Ankaragücü’nün işi zorlaşıyor. Ankaragücü-Sivasspor ile berabere kalıp, Göztepe’ye kaybederse, Erzurumspor da 2 maçını kazanırsa 3 takımın da puanı 38 oluyor. Üçlü averajda en kötü durumda olan Ankaragücü küme düşüyor. Ankaragücü, 2 maçını da kaybederse, Bursaspor’un Malatya’da, Erzurumspor’un da 2 maçından birinde puan kaybetmesini bekleyecek.

GÖZTEPE:

Ankaragücü’nü yenmesi halinde ligde kalacak. Ankaragücü’nü yenemezse Bursaspor’un Malatya’da, Erzurumspor’un da 2 maçında da puan kaybını bekleyecek.

BURSASPOR:

Ligde kalabilmesi  artık mucizelere ve rakiplere bağlı. Öncelikle Avrupa Ligi’ni hedefleyen Malatyaspor’u deplasmanda yenmesi gerekecek. Ardından, Ankaragücü’nün Sivasspor’a yenilmesini, Erzurumspor’un da Fenerbahçe’ye puan kaybetmesini bekleyecek. Bu iki ihtimal gerçekleşirse Göztepe-Ankaragücü maçının sonucu ne olursa olsun Malatya’da kazandığında ligde kalacak. Ankaragücü-Göztepe’ye yenilmez, Erzurumspor da 2 maçından birinde puan kaybederse Timsah yine ligde kalabilecek. Bursaspor’un ligde kalması için bir diğer ihtimal de Ankaragücü’nün son 2 maçını, Erzurumspor’un da puan kaybetmesi.

ERZURUMSPOR:

Erzurumspor’un diğer maçlara bakmaksızın ligde kalabilmesi için evinde Fenerbahçe’yi, deplasmanda da Kayserispor’u yenmesi gerekecek. İki maçını da kazandığında diğer maçlardaki sonuçlar ne olursa olsun ligde kalacak. Sadece bir maçını kazanması halinde, Erzurumspor, Bursaspor ve Göztepe’nin 35’er puanla ligi tamamlama ihtimalleri bulunuyor.  Bu durumda Bursa, Göztepe düşüyor, en iyi averaja sahip Erzurumspor ligde kalıyor. Erzurumspor’un ligde kalması için son ihtimal  2 maçtan 4 puan alması, Bursaspor’un Malatya’da, Göztepe’nin de sahasında Ankaragücü’ne puan kaybetmesi gerekecek.

Written by Metiner Erdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Umutlarını Son Haftaya Taşıdılar

Fenerbahçe Beko Real Madrid’e Yenildi