in

BeğendimBeğendim

Sivasspor Karşılaşmasını Taraftarımız İçin Kazanacağız

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, hafta sonu Ankara’da konuk edecekleri Sivasspor karşılaşmasını kazanarak, çıkışa geçmek istediklerini dile getirdi.

Ömer Erdoğan, kısa sürede oyuncularının isteklerine karşılık vermeye başladıklarını dile getirerek, ”Göreve geldikten sonra Beşiktaş ve Alanyaspor’la karşılaştık. Bu iki maçı kaybetmeyi hak etmedik. Oyuncularımız Beşiktaş’la oynadığımız ilk maçta isteklerimizi yerine getirdi. Beşiktaş maçında en az bir puanı hak etmiştik. Transferlerimizle güçlenip Alanyaspor deplasmanına gittik. Çok fazla pozisyona girdik ama değerlendiremedik. Bir puana üzülecekken elimiz boş döndük. Takım ruhunu görmemiz, oyuncuların kazanma arzusunun yüksek olması maçın umutlandıran taraflarıydı.” dedi.

Oyuncularının Sivasspor maçına yüksek konsantrasyon ve kazanma arzusu ile hazırlandıklarını belirten Ömer Erdoğan, ”Sivasspor maçına çok iyi hazırlandık. Oyuncularım çok istekli. Kazanma arzumuz yüksek. Bir an önce 3 puanı almak istiyoruz. Ligde kötü takım yok. Hiçbir takım kötü oynayarak mağlup olmuyor. Oyuncularım bugüne kadar sahadaki duruşları ve antrenmandaki gayretleriyle bizi umutlandırıyor. Bir galibiyetle önümüze daha iyi bakarız.” diye konuştu.

Göreve geldikten sonra kısa sürede çok iyi oyuncular transfer ettiklerini kaydeden Ömer Erdoğan, ”Rekabeti artırmak için emin olduğumuz isimleri aldık. Tolga Ciğerci, çok iyi bir fırsat transferiydi. Almanya’dan beri takip ederim onu. Bu dönemde boşta olması bizim için büyük fırsattı. Önceliğimiz Süper Lig’i bilen, bu ligin oyuncularını almaktı. Taylan Antalyalı, Emre Kılınç, Gökhan Akkan bize ciddi katkı sağlayacaktır. Farklı kulüplerden teklif olmasına rağmen, projemize, başkanımıza, bize inanarak geldiler. Kevin Malcuit de tanıdığımız bir oyuncuydu. İyi bir takım olduk.” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş maçında yaşanan olaylar nedeniyle Ankaragücü’ne verilen cezayı ağır bulduğunu dile getiren ERdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

”Verilen 1 maç seyircisiz oynama cezası ağır. Sivasspor maçında en büyük eksik taraftar olacak. Futbol taraftarla güzel. Sivasspor karşılaşmasını taraftarımız için kazanacağız. Futbolun güzel tarafı taraftarlardır. Takım ismi vermeyeyim ama 300-500 kişiye oynayan takımlar var. Oyuncuları motive eden taraftardır. Türkiye’de Ankaragücü taraftarı, hangi ligde oynadığına bakmaksızın takımının peşinde koşar. Alanyaspor maçından sonra hem kendi takımımızı hem de rakibi alkışladılar. Bu taraftara yazık değil mi?Cezayı hak eden varsa onu cezalandırın ama bunu tüm bir taraftar grubuna mal etmek ağır. 20 binden fazla kişi günahsız yere cezalandırıldı.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’nün Genç Kalecisine Barcelona’dan Teklif

A Millî Takım Aday Kadrosu Açıklandı