in

Sivasspor Maçı Yeni Bir Başlangıç Olacak

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, ligde çıkışa geçmek için bir kıvılcıma ihtiyaç duyduklarını belirterek, ”Bunu da yarın Sivasspor maçını kazanarak yapacağız. Ankaragücü iyi başlamadı ama taraftarımız merak etmesin iyi oyunla iyi yerlerde olacağız. Bu potansiyelimiz var. Kıvılcım için bir galibiyet gerekiyor, bunu da Sivasspor maçında elde edeceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Sarı lacivertli ekibin alternatifli bir kadro olduğunu ifade eden Faruk Koca, ”Avrupa’da başarılı olan Sivasspor ile karşılaşacağız. Tek dezavantajımız taraftarımızın olmayışı. Ankaragücü, taraftarsız çok büyük bir eksik. Oyuncularımız maça odaklandı. İyi bir başlangıç yapamadık ama bu sene Konyaspor, Beşiktaş ve Alanyaspor maçlarındaki oyunumuz ümit verdi. Yarın yeni bir başlangıç olacak. Ankaragücü iyi başlamadı ama taraftarımız merak etmesin iyi oyunla iyi yerlerde olacağız. Bu potansiyelimiz var. Kıvılcım için bir galibiyet gerekiyor, bunu da Sivasspor maçında elde edeceğimizi düşünüyorum. Camiamız emin olsun ki bizim problemli ve kötü futbolcumuz yok. Kadromuz alternatifli ve iyi. Ankara, takımını sahiplensin. Yeni yapılan 19 Mayıs Stadı’nda 40 bin kombine satmak istiyoruz.” diye konuştu.

Faruk Koca, Beşiktaş karşılaşmasında yaşanan olaylar nedeniyle verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasını hakkında da, ””Karar kesinlikle doğru değil. Bu düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesi lazım. Ankaragücü’ne zarar vermek isteyen birileri provokasyon yapabilir. Bir kişinin yaptığı eylemi neden 25 bin insan ödesin? Bu maçta taraftarımızı stada alamıyoruz. Başakşehir maçında da blok cezasından dolayı birçok taraftarımızı alamayacağız. Başakşehir maçında bu yarışmaya katılan öğrenciler ile okullardaki öğrencileri velileriyle birlikte davet edeceğiz. Biz göreve geldiğimizden beri sportif başarıyla beraber sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taraftar Olmaması Bizim İçin Bir Avantaj Çünkü…

Keçiörengücü Evinde Kazanmayı Bildi