in

Sosyal Medya Ligi’nde Galatasaray Açık Ara Önde

METİNER ERDEM/VİRALSPOR-ÖZEL

VİRALSPOR’UN Türkiye Ligleri’nde yer alan takımların sosyal medya takipçi sayılarıyla oluşturduğu Sosyal Medya Ligi’nde Galatasaray; en yakın rakibi Fenerbahçe’ye 8,5 milyon fark atarak açık ara lider bulunuyor.

Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarının takipçi sayılarıyla 18 takımdan oluşan Sosyal Medya Ligi’nde 29 milyon 700 bin takipçili Galatasaray’ı; Fenerbahçe 21 milyon 200 bin, Beşiktaş 13 milyon, Trabzonspor da 3 milyon 395 bin takipçi ile izliyor.

Bu 4 takımla birlikte milyon sınırını aşan bir başka şampiyon ise Bursaspor.

Süper Lig’de şampiyonluk yaşamasına karşın şu an TFF 1. Lig’de yer alan Bursaspor, 1 milyon 349 bin 700 takipçi ile Sosyal Medya Ligi’nde 5’inci sırada bulunuyor. Timsahlar,  takipçi sayısında Süper Lig’deki en yakın takipçisine 743 bin 100 fark atmış durumda.

18 takımlı Sosyal Medya Ligi’ne, Süper Lig’de mücadele eden takımlardan 12’si girebilirken, alt liglerden Bursaspor’un yanı sıra Adana Demirspor, Sakaryaspor, Eskişehirspor, Altınordu ve Hatayspor yer aldı.

Süper Lig’de yer alan takımlardan Gençlerbirliği,  Yeni Malatyaspor, Gaziantep FK, Alanyaspor, Kasımpaşa ve Denizlispor’un takipçi sayıları Sosyal Medya Ligi’nde yer almaları için yeterli olmadı.

5,5 MİLYONLUK ANKARA’DAN TEK TAKIM

Sosyal Medya Ligi’nde dikkat çekici noktalardan biri de Başkent Ankara’nın takımlarının takipçi sayılarının azlığı. Bazı iller, ilçeler neredeyse nüfusları kadar sayılarla sıralamada yer alırken 5,5 milyon nüfuslu Ankara’dan sıralamaya sadece Ankaragücü, o da 15’inci sıradan girebildi. Ankaragücü’nün sosyal medyada toplam 255 bin 200 takipçisi bulunuyor.

Başkent’in Süper Lig’deki bir diğer temsilcisi Gençlerbirliği 18 takımlık lige giremezken, Ankaragücü (255.200) ve Gençlerbirliği’nin (170.900) toplam takipçi sayısı halen TFF 2. Lig’de mücadele eden Sakaryaspor’un (434.000) takipçi sayısının bile gerisinde bulunuyor.

VİRALSPOR’UN hazırladığı Sosyal Medya Ligi’nde sıralama şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şampiyonlar Ligi Finalinin Alınacağı Kirli Propaganda

Maxim Gaziantep’ten Ayrıldı İddiası