in ,

Spor Bakanı’nın Yardımcıları Yerlikaya ve Aksu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlıklara bakan yardımcısı ataması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlıklarına bakan yardımcıları atadı.

Kararname ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Hamza Yerlikaya ve Sinan Aksu atandı.

HAMZA YERLİKAYA

Türkiye Büyük Millet Meclisi internet sitesinde yer alan bilgilere göre; Hamza Yerlikaya, 3 Haziran 1976’da İstanbul Kadıköy’de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Emine’dir.

Sporcu; Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü bitirdi.

1993’de TCDD’de işçi olarak çalıştı. 1998’de Emlâk Bankası’nda, 1999 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde memur, 2006’da Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nde Müşavir olarak hizmet verdi.

Uzun yıllar güreş sporu ile uğraştı birçok uluslararası başarılara imza attı. 2000’den fazla milli mayoyu giydi. Büyükler kategorisinde 8 Avrupa, 3 Dünya ve 2 Olimpiyat Şampiyonluğu kazandı. Büyükler kategorisinde 17 yaşında Dünya Şampiyonu olan tek güreşçi unvanına sahip oldu.
1993 yılında Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) tarafından “Asrın Güreşçisi” unvanını aldı. “Devlet Üstün Hizmet Madalyası”nın sahibi oldu.
Orta seviye İngilizce bilen Yerlikaya, evlidir.

SİNAN AKSU

Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesinde yer alan bilgilere göre; Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesini bitiren Sinan AKSU, Gazi Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına TBMM’de başlayan Sinan AKSU, sırasıyla TBMM Milletvekili Danışmanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı ve 20 Şubat 2014 tarihinden itibaren Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yapmıştır. Aksu 30.03.2015 tarihi itibariyle GSB Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne atandı. İngilizce bilen Sinan AKSU evli ve bir çocuk babasıdır.

GÖREVLER: Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü

Başbakanlık
Başbakan Müşaviri

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Danışman

Türkiye Büyük Millet Meclisi Memur

EĞİTİM: Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü, Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi

GELİŞİM EĞİTİMLERİ: Halkla İlişkiler Eğitimi. Etkili İletişim Eğitimi. Takım Çalışması Eğitimi. Takım Liderliği Eğitimi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ramil Guliyev Monaco’da 2. Oldu

Nemanja Gudelj Fenerbahçe’ye Önerildi