in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Spor Toto 1. Lig Finalinde İki Eski Ankaragüçlü Karşı Karşıya

VİRALSPOR/ÖZEL Spor Toto 1. Lig’de bugün tamamlanan play-off yarı final müsabakalarının ardından rakiplerini eleyen Royal Hastanesi Bandırmaspor ile İstanbulspor A.Ş. finale yükseldi.

İki takımın ortak özelliği teknik direktörlerinin çok yakın zamanlarda Ankaragücü’nde yardımcı antrenör olarak görev yapmaları.

Bandırmaspor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel, geçen sezon Fuat Çapa’nın ekibinde yardımcı antrenör olarak Ankaragücü’nde görev yaptı. Fuat Çapa’nın görevine son verilmesinin ardından Mustafa Gürsel’in de Ankaragücü ile yolu ayrıldı.

Ankaragücü’nden sonra Fuat Çapa ile Kasımpaşa’da da birlikte olan Mustafa Gürsel bu sezon başında Fuat Çapa’nın ekibinden ayrılarak Bandırmaspor ile anlaştı.

Mustafa Gürsel teknik direktörlük kariyerinin henüz ilk sezonunda Bandırmaspor ile Spor Toto 1. Lig play off finaline yükselme başarısı gösterdi.

Rakibi İstanbulspor’un teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz’ın kariyeri de Mustafa Gürsel ile büyük benzerlik gösteriyor.

Yıllardır İsmail Kartal ile birlikte çalışan Osman Zeki Korkmaz, Ankaragücü’nün TFF 1. Lig şampiyonu olduğu sezon, yardımcı antrenör olarak kadroda yer alıyordu.

Ertesi sezon da yine İsmail Kartal’ın yardımcısı olarak Süper Lig’de Ankaragücü’nde görev yapan Osman Zeki Korkmaz, bu sezon başında tıpkı Mustafa Gürsel gibi teknik direktör olarak tek başına çalışma kararı aldı.

İsmail Kartal ile yollarını ayıran Osman Zeki Korkmaz, ligin 4. haftasında sezona kötü bir başlangıç yapan İstanbulspor ile teknik direktör olarak anlaştı.

İlk maçında tesadüf rakibi Ankaragücü’ydü. Ankaragücü’ne sahasında yenilerek başladığı teknik direktörlük kariyerinin ilk yılında, play off finaline yükselmeyi başardı.

Ayrıca Ankaragücü’nü Ankara’da yenerek rövanşı da almayı başardı.

Spor Toto Süper Lig’e yükselecek son takımın belli olacağı, geçmişte Ankaragücü’nde görev yapmış iki teknik direktörün karşı karşıya geleceği Royal Hastanesi Bandırmaspor – İstanbulspor A.Ş. play-off final karşılaşması 2 Haziran Perşembe günü oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Maske Hastaneler Haricinde Tümüyle Kaldırıldı

Profesyonel Liglerde 2022-2023 Sezonu Başlangıç Tarihleri