in

Sumudica Uçuş Yasağına Takılmış

Gaziantep Futbol Takımı Teknik Direktörü Marius Sumudica, 1 Mayıs’a kadar Türkiye’ye dönmesi gerektiğine ilişkin kırmızı siyahlı kulüp yönetiminden bir elektronik posta aldığını, ancak Romanya-Türkiye arasındaki uçuş yasağı nedeniyle gelemediğini ileri sürdü.

Marius Sumudica’nın, Rumen basınında çıkan açıklamaları şöyle:

”Gaziantep’te yöneticilerden en geç 1 Mayıs’ta Türkiye’ye dönmem gerektiğine dair mail aldım. Bunun için özel uçak için para ödedim. Uçuş yasağı var ama özel uçuşları için bir havacılık şirketiyle iletişime geçtim. Özel uçuşlar için sorun olmadığını düşündüm. Ödemeyi yaptım. Bazı formlar doldurdum fakat sonrasında buradaki yetkililer tarafından izin verilmediğini gördüm. Sebep ise 14 Mayıs’a kadar alınan karar gereği Romanya ve Türkiye arasındaki uçuşların yasaklanmasıydı.

Fransa ve Almanya’dan geri dönen oyuncularım var ama ben geri dönemiyorum. Çünkü Romanya’dayım.

Ben bu zor günlerde ailemin yanında olmak istedim ve devam eden sözleşmem var. Bu sözleşmem bozulursa büyük para kaybedeceğim. Umarım bir yol bulunur. Ben çalışmak istiyorum. Gerekli tüm belgeleri kulübüme gönderdim. Umarım kısa süre içinde çözülür.”

Sumudica, koronavirüs salgını nedeniyle Süper Lig’e ara verilmesinin ardından teknik heyetteki yardımcıları ve vatandaşı Maxim’i de yanına alarak, kimseye haber vermeden özel uçakla ülkesine gitmişti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mazisine Sahip Çıkmayanın Atisi Olmaz. Ankaragücü…

Fernando Muslera Farkı