in

Hakemler Hakkında Konuşana Ceza

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig’in ikinci devresinde maç öncesi ve sonrasında hakemlerle ilgili yorumda bulunan yönetici, teknik direktör ve futbolculara ceza uygulayacaklarını dile getirdi.

Mehmet Büyükekşi, hakemlerin güvenilirliklerine karşı herhangi bir olumsuz algı oluşturulmaması gerektiğini kaydederek, “Orta ve yan hakemlerimizden başlarsak, ben başarılı bir sezon olduğunu düşünüyorum. Ancak hata olmadı mı, yüzde 100 mü, tabii ki değil. Hakemler de insan. Dünyanın her yerinde hakem hataları oluyor. Premier Lig’de, La Liga’da, Bundesliga’da oluyor, Türkiye’de de oluyor. Hakemlerimizle ilgili maç öncesi ya da maç sonunda olumlu ya da olumsuz konuşan başkan, teknik direktör ya da futbolcu olursa onlara ceza uygulaması getiriyoruz. Bu hangi ligde olursa olsun. Artık bu kültürü değiştirmemiz lazım. Örneğimiz Premier Lig. Oyun hakem üzerinden değil, taktik üzerinden, futbol üzerinden değerlendirilsin.” diye konuştu.

VAKİT GEÇİRMEYE İZİN YOK

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Dünya Kupası’ndaki gibi uzun uzatma dakikalarının Süper Lig’de uygulanacağını belirterek, ”Vakit geçirmek için futbolcular çeşitli şekilde zaman geçiriyor. Ne kadar zaman duruyorsa, o kadar uzayacak. Dünya Kupası’ndaki gibi 15 dakikaysa 15 dakika. Bunu uygulamaya başlıyoruz.” dedi.

Büyükekşi, maçların uzatma süreleriyle ilgili hassasiyet olduğunu dile getirerek, ”İkinci devre uygulayacağız. Bu maç niye 3-5-7 dakika uzadı deniliyordu. Süreyle ilgili hassasiyet var. Kronometre VAR odasında takip ediliyor. Ben bunu MHK başkanımıza söylediğimde ‘Olmaz. Orta hakemin ve 4. hakemin sorumluluğunda’ demişti. Bir maç 10 dakika uzatılması gerektiğinde 6 dakika uzatılıyordu, 6 olması gerekirken 8 uzuyordu. Dünya Kupası’nda gördükten sonra AVAR bu görevi yapacak. Süreyi tutacak. Bunu kamuoyuna duyuralım. Vakit geçirmek için futbolcular çeşitli şekilde zaman geçiriyor. Ne kadar zaman duruyorsa, o kadar uzayacak. Dünya Kupası’ndaki gibi 15 dakikaysa 15 dakika. Bunu uygulamaya başlıyoruz. diye konuştu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Kulübün Puanını Silmemek İçin Lisans Süresinin Uzatıldığı İddia Edildi

Cemal Aydın Unutulmadı