in

Süper Lig’de Yerli Oyuncu Kuralı Değişebilir

Kulüpler Birliği Vakfı yönetimi, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bugün yapacağı toplantıda kulüplerin mali sorunlarını aşabilmesi için destek isteyecek.

Beşiktaş’taki Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi’nde yapılacak olan toplantı, saat 11.00’de başlayacak.

ajansspor’da yer alan habere göre, Ali Koç’un başkanlığını yürüttüğü Kulüpler Birliği Vakfı, iki bakanlıktan ekonomik sorunlarını aşabilmesine yardımcı olacağı düşünülen, oyuncu vergilerinde indirim, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ödemelerinin ötelenmesi, genel vergi borçları affı ve İddaa gelirlerinden alınan payların artırılması konusunda taleplerini iletecek.

Öte yandan, toplantıda ilk 11’de 3 yerli oyuncu kuralanın da gündeme gelmesi bekleniyor. Kulüpler bu konuda bir esneme talep ediyor. Dolmabahçe’deki toplantıda ortaya çıkan eğilime göre perşembe günü toplanacak olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yeni bir karar alması muhtemel. TFF, bilindiği üzere 14’ü aşan yabancı oyuncuların da tesciline onay verirken, bunun karşılığında her bir yabancı için 500 bin lira altyapı fon bedeli ödenmesini kararlaştırmıştı.

Yazar viralspor

Bir yorum

Yorum yapın
  1. banane sizin mali sıkıntınızdan avrupanın çöp topçularına çuvalla para öde sonra git.vergi ssk ödemelerine destek isteyecek yüzsüzler.miiilet 5000 tl ile geçinmeye çalışıyor siz destek isterken hiçmi utanmayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü-Konyaspor Maçının Biletleri Satışa Çıkıyor

Gençlerbirliği Düzlüğe Çıktı mı?