in

Takımların 3 Günde Bir Maç Oynamaya Alışması Gerek

UEFA Avrupa Ligi play-off rövanş maçında Austria Wien ile karşılaşacak Fenerbahçe’de teknik direktör Jorge Jesus, ”Küçük takımlar haftada 1 maç yapıyor. Trabzonspor ve Avrupa’da yarışan diğer takımların 3 günde bir maç oynamaya alışması gerek.” dedi.

İlk maçtan 2-0’lik avantajlı bir skorla ayrıldıklarını belirten Jorge Jesus, ”Gruplara kalmak istiyoruz. Büyük takımsanız ligde şampiyon olmalı, Avrupa’da yer almalısınız. Küçük takımlar haftada 1 maç yapıyor. Trabzonspor ve Avrupa’da yarışan diğer takımların 3 günde bir maç oynamaya alışması gerek. Antrenörler her oyuncudan faydalanmaya çalışıyor. Tecrübem işimi kolaylaştırıyor. 11’den 5-6 oyuncu değiştiriyoruz ve kalitemiz düşmüyor. Bu durum bizim için sevindirici.” diye konuştu.

Türkiye’de yabancı sınırının problem olduğunu kaydeden Jorge Jesus, “Portekiz’de olsa yabancı sınırı yoktu. Türkiye Ligi’nde olan ve alışmam gereken bir problem. Avrupa maçlarında bu açıdan daha rahatız. Kurallar daha farklı. Elimizdeki oyunculardan en iyi şekilde faydalanmaya devam edeceğiz. Novak, Lemos, Berisha katkı verdiler. Elimizde fazla opsiyon olmasını sağladılar.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaraspor Hafta Sonu Başlayacak Lig Öncesi Antrenörünü Değiştirdi

Gençlerbirliği Oleksandr Bieliaiev’e Lisans Çıkardı