in

TALİSCA’YA ADA YOLUNU AÇACAK BİR FORMÜL VAR

Geçen sezon Beşiktaş’ta forma giyen ve şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Talisca’nın, Premier Lig için gerekli çalışma izni koşullarını karşılamasa da İngiltere Futbol Federasyonu’nun raporuna örnek isim olarak girmesi Manchester United veya başka bir Ada kulübüne transferinin önündeki engeli ortadan kaldırıyor.

Anderson Talisca’nın, İngiltere’ye transferinin mümkün olmadığına dair yorumlar tam olarak gerçeği yansıtmıyor. Manchester United’ın Talisca’yı Premier Lig’de oynatabilmesi için bir ihtimal daha var.

Premier Lig’de bir yabancı oyuncunun çalışma izni alabilmesi için ülkesinin milli takımının son iki yıldaki maçlarının belli bir bölümünde oynaması gerekiyor. Talisca’nın ülkesi Brezilya FIFA sıralamasında ilk 10’da olduğu için milli maçların en az yüzde 30’unda forma giymiş olması gerekiyor ve Talisca bu kriteri karşılamıyor. Fakat Manchester United’ın Talisca için Exceptions Panel itiraz mercisine başvurarak Ada için gerekli izni alma ihtimali bulunuyor.

23 yaşındaki oyuncunun kriterleri karşılamasa da Premier Lig’de oynayacak kaliteye ve lige katkı sağlayacak yeteneğe sahip olduğu sonucuna varılırsa, transferi için onay verilmesi sonucu doğabilecek.

Bir puanlama ölçüsü olan uygunluk kriteri için bu puantaj tutturulsa da oyuncu için yine de ret kararı verilebiliyor. Ancak federasyona bağlı kurulun Anderson Talisca ile ilgili kanaatini son derece olumlu etkileyecek bir ayrıntı yer alıyor.

İngiltere Futbol Federasyonu’nun 2014’te gerçekleştirdiği konferans ve bunun raporlanmış halinde ‘Brezilya’daki genç oyuncuların gelişimi’ başlığı altında Talisca, örnek futbolcular arasında gösteriliyor. İngiliz federasyonunun raporuna bu şekilde girmiş bir futbolcu için çalışma izninin hızlı bir şekilde çıkacağı belirtiliyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BELHANDA VE EREN ÖSTERSUND MAÇINDA YOK

IOC, Paris Ve Los Angeles’in Anlaşmasını İstedi