in

BeğendimBeğendim

Tamer Acar’ın İstifası Söz Konusu Değil

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, futbol şube sorumlusu Tamer Acar’ın istifa ettiği iddialarına ilişkin, “Tamer Acar beyin hem eşi hem de kızının şu an sağlık sorunları var. Şu an onlarla uğraşıyor. İstifa söz konusu değil” dedi.

Kongreye kadar aynı yönetimle devam edeceklerini bildiren Başkan Mert, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen sene yeniydik, birçok sorun vardı. Futbol şubesi gerekiyordu. Bu yüzden Tamer Bey, bu zor günlerde sorumluluğu üstlendi. Bu sezon başında Tamer Bey bana biraz geride durmak istediğini beyan etmişti. Bu sezon Sedat Ağçay da var, o bu işleri yürütüyor. Ben de Tamer Bey’in bu talebini olumlu karşılamıştım. Sadece Tamer Bey’in değil, hiçbir yöneticinin istifası söz konusu değil. Kongreye kadar bu yönetimle devam edeceğiz. Devletin ilk izin verdiği tarihte de kongreyi yapmak istiyoruz. Şu an 2 Aralık’a kadar kongreler yasak. Yasağın kalktığı gün kongre kararı alacağız. Aralık ayı içinde de kongremizi tamamlarız” diye konuştu.

 FUAT ÇAPA’YA UYARILAR

Ankaragücü Başkanı Mert, Antalya’da kampa giren takımın önünde 12 günlük ciddi bir zaman olduğunu, bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini bildirdi. Mert, şöyle devam etti:

“Bu saatten sonra kimsenin sportif olarak hata yapma şansı yok. Seri galibiyetler almak zorundayız. Sportif başarı gelmedikçe yaptığın bütün işler göze görünmüyor. Nelerle uğraştığımız siz de taraftarımız da biliyor. Ama sportif başarı olmayınca bunların hepsi dönüyor dolaşıyor, oraya takılıyor. Hocaya da bu konuda uyarımı yaptım, söyleyeceklerimi de söyledim. Atakan ile Saba hariç tüm takım orada. Covid olanlar negatife döndü. Alper, ayağındaki ağrıdan dolayı dün antrenmana çıkamadı ama bugün çalışmalara başlayacak. Artık sportif başarısızlığın hiçbir bahanesi yok.”

2 HAZIRLIK MAÇI

Antalya kampında 2 hazırlık maçı yapmayı planladıklarını kaydeden Başkan Mert, “İlk hazırlık maçını Altay ile yapacağız. Rize ve Alanya da orada kampta. Onlar kendi aralarında maç yapacaklarından teklifimize dönüş yapmadılar. Antalya’da kampta olan yabancı takımlar da var. Onlardan biriyle oynayabiliriz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eleştirilmemiz Son Derece Doğal

Kış Transfer Dönemi 5 Ocak’ta Başlayacak