in

Taraftarımızı Kocaelispor Maçına Bekliyoruz

Bu sezon attığı gollerle Gençlerbirliği’ne önemli puanlar kazandıran genç oyuncu Metehan Mert, ”Stat ne kadar dolu olursa ne kadar sizi arkamızda hissedersek bu bizim performansımıza yansıyor. Tüm taraftarlarımızı Kocaelispor maçına bekliyoruz.” dedi.

Gençlerbirliği’nin genç stoperi Metehan Mert, kulüp YouTube kanalında taraftardan gelen soruları yanıtladı.

Metehan Mert, bir taraftarın “kafa golleri için özel bir çalışma yapıyor musun?” sorusuna, “Altyapıdan beri çalışıyorum. Antrenmanlardan sonra da kenar ortalarında Musa ve Ömürcan’la birlikte çalışıyorum bu konuda. Bu çalışmaların karşılığını da sahada alıyorum. Takımıma da katkı sağladığım için bu benim adıma güzel bir duygu.” dedi.

Kendine örnek aldığı ismin sorulması üzerine Metehan, “Sergio Ramos’u çok beğeniyorum. Futbolu, sahadaki duruşu ve liderliği ile çok farklı bir oyuncu. Buna Fabio Cannavaro’yu da ekleyebilirim. Videolardan geçmişte yaptığı maçları izliyorum, o da çok iyi bir oyuncu benim için.” dedi.

Bu sezon zaman zaman sağ bekte de forma giyen Metehan Mert, hangi mevkide kendisini rahat hissettiğin sorusuna ise şunları söyledi:

“Altyapıdan itibaren hep stoperde oynadım. Hocamız bu sezon sağ bekte de görev verdi. Hocamız nerde görev verirse elimden geleni yaparak takımıma katkı vermek istiyorum. Taraftarlarımız forvet oynamayı düşünüyor musun diye şakalar yapıyor, forvet olur, sağ bek olur benim için fark etmiyor. Hocamın bana güvenip, formayı verdiği mevkide elimden geleni yapıyorum ama stoperde kendimi daha rahat hissediyorum.”

Kendisi gibi Gençlerbirliği altyapısından yetişen ve Gençlerbirliği’nde kaptanlık da yapan Ahmet Çalık’la ilgili duygularının sorulduğu soruya ise Metehan şu cevabı verdi:

“Ahmet Abi’yi ben çok severdim. Tüm maçlarını izleyebilmek için altyapıdayken kombine almıştım. Sahada ne yapıyor, nasıl duruyor, nasıl konuşuyor. Hareketlerini izlemek için stada giderdim. Antrenmanlarını elimden geldiğince kaçırmamaya çalışıyordum. Galatasaray’a gittiğinde sürekli konuşuyorduk. Arıyordum, ne zaman arasam telefonumu açıyordu, ne zaman ihtiyacım olsa bana karşılık veriyordu. Onu gerçekten çok seviyordum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.”

Son olarak genç oyuncu taraftarlara Kocaelispor maçı için çağrıda bulundu:

Taraftarımızın varlığıyla daha iyi oynuyoruz. Sizin desteğiniz biz güç veriyor. Stat ne kadar dolu olursa ne kadar sizi arkamızda hissedersek bu bizim performansımıza yansıyor. Tüm taraftarlarımızı Kocaelispor maçına bekliyoruz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Keçiörengücü Maçları Kadın ve Öğrencilere Ücretsiz

Nihat Özdemir’den Hakem Kararları İle İlgili Açıklama