in

Taraftarın Gönlünü Kazandı Ama…

Kadıköy’de Trabzonspor karşısında, taraftarın uzun süre özlem duyduğu tempolu ve keyif veren oyunu sahaya yansıtan Fenerbahçe, hakemin çok tartışılacak kırmızı kart kararı ile olası yengiden yoksun kaldı.

Spor Toto Süper Lig  Ahmet Çalık Sezonu’nda bitime 10 hafta kala şampiyonluğu büyük ölçüde garantileyen Trabzonspor’un Şükrü Saracoğlu’nda Fenerbahçe karşısında alacağı sonuç merak ediliyordu. Kağıt üzerinde Karadeniz temsilcisi önde görünse de başarısız sonuçlarla bu sezon taraftarını hayli üzen sarı-lacivertli oyuncuların onur mücadelesi vereceği aşikardı.

Beklenen oldu, Fenerbahçe öncekilerin aksine tempolu, sahaya yayılan, iyi pas yapan ve oyuncuların baskılı oyunu ile maça ağırlığını koydu. Bireysel yetenekleri üst düzeyde olan futbolcular topluluğu Trabzonspor, Kanarya’nın ataklarını savuşturdu, arada bir karşıt kaleyi yokladı.

Taraftarın bitmez desteği ile Fenerbahçe sahada coştukça coştu. Takımın tempolu ve keyif veren oyunu 17. dakikadaki kırmızı kart kararına dek sürdü. Hakemin ağır kararı ile İrfan Can’a gösterilen kırmızı kart, Kanarya’nın planlarını alt üst etti. İrfan Can’ın istem dışı Siopis’e hareketine önce oyna işaretinde bulunan Zorbay Küçük, VAR hakemi Mete Kalkavan’ın uyarısı ile pozisyonu monitörden izlemesinin ardından Fenerbahçe’yi 10 kişi bıraktı. Çok ağır olduğu kadar haksız karttı. Çünkü, İrfan Can’ın o hareketi anlıktı. Buna benzer hareketlere diğer maçlarda sarı kart bile verilmediği bilinen gerçek.

Trabzonspor’u şampiyonluğa taşıyan oyuncuların başında gelen Nwakaeme’nin golü ile geriye düşen Fenerbahçe, pes etmeyerek, maça daha fazla asıldı. Oyuncular, adeta onur mücadelesi vermeye başladı. Her bir oyuncu nefesi tükeninceye değin iki kişilik oynadı, “Yenilmeyeceğiz” dercesine mücadele etti, kendilerini adeta parçaladı.

Özverili, övgüye değer oyunun ödülünü Zajc’ın kafasından üretilen golle aldılar. Yorulmalarına, tükenme aşamasına gelmelerine karşın yine koştular, mücadele ettiler. Lakin,  iki hakemin ortaklaşa oluşturduğu yanlış karara rağmen yengiyi getirecek ikinci golü bulamadılar.

Lig şampiyonluğunu garantileyen Trabzonspor karşısında onur mücadelesinden alnının akı ile çıkan oyuncular, tribünlerin alkışını aldı. Bu sezon düş kırıklığı yaşayan taraftar uzun süre beklediği görkemli  oyundan duyduğu mutlulukla evinin yolunu tuttu.

Sahi, kırmızı kart kararının ardından sahada küçüldükçe küçülen  Zorbay Küçük’ten başka hakem mi yoktu maçı yönetecek?

Şükrü KARAMAN

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bursaspor’da Tamer Tuna ile Yollar Ayrıldı

Ankaragücü-Bandırmaspor Maçının Kilit Oyuncusu Kimdi?