in

HarikaHarika

Taraftarımız Bu Takımı İzlerken Keyif Alacak

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, ”Bu sene Ankaragücü’nü daha güçlü, daha sağlam Süper Lig’de asansör takım değil bu ligde güçlü bir camia olarak temsil etmek adına bizim için ciddi bir başlangıç olacak. Taraftarlarımız bu takımı izlerken keyif alacak” dedi.

Ankaragücü’ne yakışır bir kadro kurmak istediklerini dile getiren Dalcı, ‘Bu sene Ankaragücü’nü daha güçlü, daha sağlam Süper Lig’de asansör takım değil bu ligde güçlü bir camia olarak temsil etmek adına bizim için ciddi bir başlangıç olacak. Bunun temellerini atıyoruz. Yeni bir takım, yeni oyuncular bunlarla birlikte adaptasyon ve ciddi güçlü bir takım yapmak kolay değil ama oyuncularımın ciddi pozitif davranışları ve burayı kabullenmeleri bizim işimizi biraz daha kolaylaştıracak. Onlarla iyi bir birliktelik yakaladık diye düşünüyorum. Ankaragücü taraftarı ve camiası büyüktür. O formayı giyen her oyuncuyu, yüzde yüz koşulsuz şartsız destekler. Tribünde onlardan destek istiyoruz. Ankaragücü’ne yakışır bir takım yapmak istiyoruz. Son iki transferimiz de gelince çok daha güçlü bir ekip olacağız. Taraftarlarımız bu takımı izlerken keyif alacak” diye konuştu.

Güçlü bir takım oluşturmaya çalıştıklarını belirten Mustafa Dalcı, şunları söyledi:

”Birbirimize her geçen gün daha iyi alışıyoruz. Yeni bir takımız. Gelişirken değişmeye, gelişirken de bu yarışın içerisinde güçlü bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Şu an biz futbolculara yardımcı oluyoruz, onlar da bize yardımcı oluyor. Yeni gelen oyuncularımız burayı benimsedi. Takımda arkadaşlık üst düzeyde. Bu da iyi şeylerin habercisi. Son iki transferimiz var. Bir orta saha bir de stoper alarak şimdilik transfer kapatacağız. Ankaragücü büyük bir camia. Bu camiada doğru işler yapmak gerekiyor. Lige bu sene çıktık, her şeyin farkındayız. Tabii ki Ankaragücü’ne yakışan bir mücadeleyi vermek, bu takımın her geçen sene temellerini sağlam atmak istiyoruz. Öncelikle bu ligde gerçekten çok rahat kalabilen bir takım sonra da kendi içerisinde yukarıyı hedefleyen bir takım olacaktır. Avrupa’da bizim için çok önemli. Buna da en yakın yol da tabi ki Türkiye Kupası. Kupaya da önem vereceğiz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akdeniz Oyunları

MHK Görev Dağılımını Yaptı