in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Tatsız Tuzsuz Bir Maç Oldu

Beşiktaşlı futbolcular maça çok gergin başladı. Tam tersine Fenerbahçe ise sakin bir başlangıç yaptı. Türk hakemleri derbi maç yönetmemeli. Çünkü Volkan Bayarslan gibi ne çaldığını bilmeyen ne gösterdiğini bilmeyen hakemler Türk hakem ailesinde varlığını sürdürüyor. Daha maçın başında Weghorst’un yaptığı hareket kartsız sonrasındaki saçma sapan hareketler ve kartlar. Hakem hakkında yazılacak çok şey var ama burada kesiyorum.

Fenerbahçe son 15-20 dakika hariç tüm oyun sistemini maçta uyguladı. Sarı-lacivertlilerde ilk 11’de başlayan İrfan Can hariç tüm futbolcular görevlerini yaptı. Fenerbahçe’ye ne olduysa 3 oyuncu değişikliğinden sonra oldu. Bu değişiklikler takımın dengesini bozdu. Çünkü orta sahada çıkana kadar güzel bir oyun ortaya koyan Crespo’nun yerini kimse dolduramadı. Lincoln’un yerine Alioski’nin alınması en doğru karardı ama geç kalındı.

Fenerbahçe’nin forvetleri ilk önce Valencia ve Pedro, sonrasında da Valencia ve Batshuayi gereğini yapamadılar. Ne yazık ki Aroa da önceki maçlarına göre silik bir futbol ortaya koydu. Henrique de son dakikalar hariç Weghorst’u kilitlemeyi başardı.

Beşiktaş ne yazık ki maça yanlış bir 11 ile çıktı. Bunu da yapılan oyuncu değişiklikleri sonrasında oyuna hakim olmaları kanıtladı.

Fenerbahçe’de de forma giyen Josef ne yazık ki maçın en çirkef adamıydı. Hakemin düdükleri sonrasında baktım iki oyuncu Josef ve Salih hemen başında bitti.

İki takımın çok fazla pozisyon bulamadığı maç tabii ki başladığı gibi sona erdi. Bence maçı hak eden bir takım yoktu. Sonunda da berabere sona erdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı hakem konusuna çözüm bulması gerekir. Yoksa derbi maçlara yurt dışından hakem getirin.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galip Geldiğimiz İçin Mutluyuz

Ömer Erdoğan Oyuncu Tercihlerinde Hata mı Yapıyor?