in

Teklif Edilen Rakamlar Türk Futbolunun İhtiyaçlarını Karşılamaz

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yayın ihalesini sonuçlandıramadıklarını belirterek, ”Bu kadar ciddi finansal sıkıntı olduğu dönemde teklif edilen rakamların, hiçbir şekilde Türk futbolunun finansal ihtiyaçlarına cevap vermeyeceği malum.” dedi.

Kulüpler Birliği toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, yayın ihalesi için teklif edilen rakamların Türk futbolunun ihtiyaçlarına cevap vermeyeceğinin malum olduğunu dile getirerek, “Yayın ihalesini sonuçlandıramadık. Özellikle Anadolu kulüpleri gelir kaybına uğradı. Bu kadar ciddi finansal sıkıntılı olduğu dönemde teklif edilen rakamların, hiçbir şekilde Türk futbolunun finansal ihtiyaçlarına cevap vermeyeceği malum. Yayın ihalesi ile alakalı olarak, aslında bu 28 Mart günü federasyonda kulüp başkanlarının olacağı bir toplantı planlanmıştı. Ama bu toplantı 4 Nisan’a ertelendi. Bugünkü toplantıda tüm kulüp başkanları tüm yetkiyi bana verdi, bu toplantıya ben katılacağım.” diye konuştu.

Ahmet Ağaoğlu, MHK’nın bazı hakem ve gözlemcileri görevden alma kararının Tahkim Kurulu’ndan dönmesiyle ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Ancak, Türkiye Futbol Federasyonu ülke futbolunun amir kurumudur. Yasanın kendisine vermiş olduğu yetki var. Görev ve sorumlukları var. Alınacak kararlarda tek yetkili TFF’dir. Dolayısıyla MHK ve Tahkim’in verdiği kararların sorumlusu TFF’dir. MHK’nin aldığı karar Tahkim’den döndü. Federasyonda bir istifa oldu bugün de, bununla ilgili olduğunu düşünüyorum. 3 kulübümüz de, TFF’yi istifaya davet etti. Eğer bir sıkıntı varsa, kararın verileceği yer Genel Kurul’dur. Her kulüp düşüncesini açıklamakta özgürdür. “

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünyanın En Değerli 5 Futbolcusu

Yılmaz Vural’ın Sakarya Macerası Başlamadan Bitti