in

TERİM ALACAKLARI İÇİN TFF’YE İHTARNAME ÇEKTİ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) görevine son verdiği teknik adam Fatih Terim tazminat için harekete geçti.

TFF’nin 26 Temmuz’da Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden aldığı Fatih Terim, alacakları için TFF’ye ihtarname gönderdi ve 1 yıllık alacaklarını istedi.

Terim’in avukatı tarafından çekilen ihtarnamede, sözleşmede yer alan 1 yıllık alacaklar istendi.

Terim, TFF ile 15 Kasım 2013’te imzaladığı 5 yıllık sözleşmeye göre, başarı primleri hariç yılda 3.5 milyon Euro (14.6 milyon TL) ücret alıyordu.

Sözleşmesinin bitimine 16 ay kala mukavelesi tek taraflı olarak feshedilen 64 yaşındaki teknik adam, TFF’den 12 aylık alacaklarını talep etti.

Fatih Terim ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 26 Temmuz’da TFF’nin Levent’teki binasında yaptıkları görüşmede, tazminat için 3.5 milyon Euro karşılığında sözlü olarak anlaşmaya varmış, ancak bu anlaşma resmi yazıya dökülmemişti.

Terim’in, aradan geçen 2 aylık sürede kendisine herhangi bir ödeme yapılmaması nedeniyle avukatı aracılığıyla ihtarname gönderdiği bildirildi.

İzmir’in Çeşme ilçesindeki kebap lokantasında yaşanan olayların ardından görevine son verilen Terim, sözleşmeye göre kalan alacaklarının tamamını isteseydi, 4.66 milyon Euro’ya hak kazanacaktı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALİ KOÇ BAŞKANLIK YÜRÜYÜŞÜNE BAŞLADI

ESKİŞEHİRSPOR’U BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE