in

GALATASARAY’DA ZOR KARAR

Galatasaray’da, UEFA Avrupa Ligi ön eleme turunda elenilmesinin ardından Igor Tudor’a güven azalırken, sarı kırmızılılar Fatih Terim ya da Mircea Lucescu’nun takımın başına getirilmesini yoğun bir şekilde tartışmaya başladı.

Fatih Terim ile Mircea Lucescu arasından yapılacak seçimin ise yöneteciler arasında bir soğuk savaşın başlamasına neden olduğu öne sürülüyor.

Bir kısım yönetim kurulu üyesinin Terim’in göreve gelmesini istemediği ifade edilirken, deneyimli teknik adamın önünü kesmek için basketboldan sorumlu yönetici Can Topsakal’ın, Lucescu ile görüşme yapmak için Romanya’ya gönderildiği ve görüşmeden de olumlu sonuçla döndüğü ifade ediliyor.

Can Topsakal, yaptığı açıklamada, “Lucescu, teklifimize olumlu yaklaştı. Takımla ilgili detaylı bilgi talep etti ve 3-4 gün süre istedi. Önümüzdeki hafta başında sonuç netleşmiş olur. Tudor yönetimin bu fikrine olumlu bakmasa, zaten bu yeni organizasyon yapısı için görüşmeleri yapmazdık” dedi.

Öte yandan, Topsakal’ın da aralarında yer aldığı bir grup yöneticinin, Lucescu’nun göreve getirilmesiyle birlikte Fatih Terim’in Galatasaray’a dönüş ihtimalini bitirmeyi planladığı ifade ediliyor.

Bu arada, başta başkan Dursun Özbek olmak üzere bir diğer grubun ise sarı kırmızılı takımın başında Fatih Terim’i görmek istediği dile getiriliyor.

Terim’in, hem Florya’yı hem de dış etkenleri idare ederek, taraftarla arasında köprü oluşturacağını ve işlerini hafifleteceğini düşünenbaşkan Dursun Özbek’in, sürpriz bir hamle yapmaya hazırlandığı kaydediliyor.

Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden ayrılan Terim’in ilk etepta dinlenmeyi düşündüğü dile getirilse de, tecrübeli teknik adamın ikna edilmesi adına ne gerekiyorsa yapılacağı kaydedildi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU GOL SEVİNÇLERİ HAFIZALARA KAZINDI

BURAK VE SERDAR TAŞÇI'DA SONA YAKLAŞILIYOR