in

Kulüpler TFF Başkan Adayı İçin Karar Veremedi

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonunda (TFF) yapılacak başkanlık seçimi konusunda görüşmelere devam edeceklerini belirterek, ”Aday olacak isim veya isimler konusunda ortak bir görüş ortaya çıkmadı. Bazı kulüplerimizin ve başkanlarımızın farklı görüşleri var.” dedi.

Ağaoğlu, adayların resmi başvuru süresinin 9 Haziran Perşembe günü saat 17.00’de sona ereceğini belirterek, ”48 saatten fazla bir sürecin olduğu, süreç içerisinde başka adayların da çıkabileceği ihtimali göz önünde bulunduruyoruz ve takip eden cuma günü bir araya gelerek kesinleşmiş aday ya da adaylar üzerinden tekrar bir değerlendirme yapmayı daha uygun gördük. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta içerisinde herhalde birkaç defa daha bir araya geleceğiz. Gelişmeleri değerlendirip, o doğrultuda kararlar alacağız veya kulüp başkanları kendi iradeleri doğrultusunda hareket edecekler.” diye konuştu.

16 Haziran Perşembe günü yapılacak seçimde aday olacak isim veya isimler konusunda ortak bir görüş ortaya çıkmadığını dile getiren Ahmet Ağaoğlu, şunları söyledi:

“Bazı kulüplerimizin ve başkanlarımızın farklı görüşleri var. Netice itibarıyla TFF futbolun amir kurumudur, futbolu yöneten, yürüten kurumdur. Son 2-3 yıl içerisinde yaşadığımız sorunları göz önüne aldığımızda, bir daha buna benzer problemler yaşamamak adına başkanlarımızın tamamı büyük hassasiyet gösteriyor. Değişik fikirler var. Gelirlerin düşmesi burada en önemli faktör. Kulüp başkanlarımızın  son derece hassas davranması da zaten bu sürecin bir gereği olarak ortaya çıkıyor. Cuma günü ya da hafta sonu sizlerle beraber yine burada yüz yüze geleceğiz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gençlerbirliği’nde Görev Dağılımı Yapıldı

A Milliler Litvanya’yı Gole Doyurdu