in

TFF Başkanı Büyükekşi, Rezerv Lig ve Yabancı Oyuncu Konusunda Konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, sezon başında kurulan Rezerv Lig’in kaldırabileceğini, yabancı oyuncu kuralı için 6 ay boyunca görüşmeler yapılacağını ve sorunun çözüleceğini ifade etti.

Mehmet Büyükekşi, Rezerv Lig’in 3 yıldır gündemde olduğunu dile getirerek, “Rezerv Lig kalkabilir. Öncelikle şunu ifade etmem gerekiyor, Rezerv Lig bizim bulduğumuz ya da ürettiğimiz bir proje değil. 3 yıldır gündemde olan bizden önceki federasyonların projesi. Sezon başında 16 kulüp başkanının imzaladığı bu genelgeyi, biz onların istediği şekilde ve eksiksiz olarak işleme aldık. Hatta başkan olmadan önce 2 kez Kulüpler Birliği Vakfı’nı ziyaret ettiğimde, bu konu ısrarla görüşüldü. Şimdi şikayetler geliyor ve sorunlar konuşuluyor. Ama dediğim gibi, bunu isteyen tamamen kulüplerimizin başkanlarıdır. Federasyonumuzun muhatabı elbette kulüp başkanlarıdır. Ancak kulüp başkanlarımız tekrar oturup, Rezerv Lig’i istemediklerini imza ile tebliğ ederlerse, biz de federasyon olarak bunu gözden geçiririz ve kulüplerin menfaati doğrultusunda kaldırabiliriz.” dedi.

Yabancı oyuncu kuralını kökten çözmekte kararlı olduklarını belirten Mehmet Büyükekşi, ”Türk futbolunda kronikleşen yabancı kuralı sorununu kökten çözmekte kararlıyız. 6 aylık bir sürede, Türk futbolunun ilgili tüm paydaşları ile konuyu değerlendireceğiz. Başkanlar, yöneticiler, teknik adamlar. Kim varsa tek tek konuşup, ortak bir karar ile bu sorunu çözeceğiz. Bundan sonra kimse yabancı konusu hakkında mağdur olmayacak ya da şikayet etmeyecek. Dediğim gibi 6 aylık bir süre içinde herkesle görüşüp bu sorunu çözeceğiz.” diye konuştu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, kulüp temsilcilerinin her kötü sonuçta hakemleri hedef aldıklarını kaydederek, şunları söyledi:

”Hakem kötü deyip teknik direktörü görevden alıyorlar. Telefonla arayıp hakemlerden sitem edenler başkanlar ve yöneticiler oluyor ama bakıyorsunuz aynı takım anında teknik direktörünü görevden almış. Bu istikrarlı bir durum değil. Her zaman ifade ettiğim gibi, kulüplerimizin sürdürülebilir başarılar elde etmesi gerekir.

Türkiye Milli Takımı hepimizin…Milli maçları artık Anadolu coğrafyasına daha geniş bir şekilde yaymak istiyoruz. Önümüzdeki dönem Diyarbakır ve Gaziantep şehirlerimiz Türkiye Milli Takımı’na ev sahipliği yapacak.

Her kulübe gerçekten eşit mesafedeyiz. Kulüplerimiz, federasyondan gelen gelirlerinde büyük düşüş yaşadıklarını ifade ediyorlar ama bu doğru değil. Her zaman kulüplerimizin menfaati doğrultusunda hareket ediyoruz. Oradaki en büyük sorun, iddaa gelirlerinin 6 yıldır aynı oranda kalması. Biz bu konunun direkt muhatabı olmadığımız için ancak tavsiye veya öneride bulunabiliriz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bursaspor’dan Ankaragücü’ne Kutlama

Ankaragücü- Beşiktaş Maçının Biletleri Satışa Çıktı