in ,

TFF, TERİM’E MAHKEME YOLUNU GÖSTERDİ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 26 Temmuz’da Türkiye Futbol Direktörlüğü görevine son verdiği Fatih Terim’in tazminatı konusu mahkemeye taşınıyor.

Deneyimli teknik direktör Fatih Terim’in görevine son verildiği kendisine bildirildikten sonra, TFF ile tazminatı için anlaştığı ve 1 yıllık maaşı olan 3.5 milyon Euro’nun ödeneceği iddia edilmişti. Ancak aradan geçen 2 aylık süreçte herhangi bir ödeme yapılmayan Terim, geçtiğimiz hafta TFF’ye ihtarname çekerek 3.5 milyon Euro’yu istedi.

TFF Yönetim Kurulu’nun toplantısında gündeme Fatih Terim’in tazminat konusu da gelirken, yapılan değerlendirmeler sonucunda tazminat ödememe kararı ağırlık kazandı.

Toplantıda bazı yöneticiler, 3.5 milyon Euro’nun ödenerek konunun kapanması yönünde görüş bildirdi. Ancak daha sonra “Fatih Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin” görüşü ağırlık kazandı.

Bu gelişmenin ardından gözler Fatih Terim’e çevrildi. Terim, alacaklarını tahsil etmek için hukuki yollara başvurabilir. TFF ile 15 Kasım 2013’te 5 yıllık anlaşma yapan Terim’in mukavelesi, bitime 16 ay kala tek taraflı olarak feshedilmişti.

Terim, kalan sürenin tamamındaki alacaklarını isteseydi, 4.66 milyon Euro’ya hak kazanacaktı. Ancak, Yıldırım Demirören’le 12 aylık alacağı olan 3.5 milyon Euro üzerinden anlaşmaya varan Fatih Terim, daha sonra gönderdiği ihtarnamede de bu rakamı istedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 DAKİKA 42 SANİYEDE HAT-TRİCK YAPTI, TARİHE GEÇTİ

TRABZONSPOR PLANINI YAPTI