in

TFF’DE YABANCI OYUNCU SAYISI KURALI HAKKINDA ÇALIŞMA

Milli Takım Teknik Direktörü Mİrcea Lucescu’nun başlattığı yabancı oyuncu sayısı kuralı tartışması hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu harekete geçti.

TFF’nin, Kulüpler Birliği ile önümüzdekei günlerde bir toplantı yapacağı belirtilirken, yabancı oyuncu syaısı kuralı ve altyapıdan oyuncu bulundurma zorunluluğunun yeniden düzenlenmesi yönünde çalışma yapıldığı ifade edildi.

Halen 14 olan yabancı futbolcu sayısının kademeli olarak azaltılacağı ileri sürüldü.
14 yabancı kuralının bu sezon ve önümüzdeki sezon da devam edeceği, gerekli değişikliğin 2019-20 sezonunda başlayacağı belirtildi.
Halen takımların büyük bölümünde 14’er yabancı futbolcu olması nedeniyle gerekli değişiklik için zamana ihtiyaç duyulduğu hatırlatıldı.

Yabancı futbolcularla imzalanan uzun süreli sözleşmeler sebebiyle kulüplerin mağduriyet yaşamaması için değişikliğin kademeli olacağı vurgulandı.

2019-20 sezonunda yürürlüğe girmesi planlanan yeni yabancı oyuncu sayısının ilk planda 8’e, sonra her yıl 1’er azaltılarak 5’e kadar düşürüleceği kaydedildi.

Öte yandan, şu andaki kurala göre takımlar kadrolarında 14 yerli ve 14 yabancı oyuncu bulundurabiliyorlar. 21 kişilik maç kadrosuna ise en az 9 yerli isim yazmak zorunda olan ekipler, sahaya 11 yabancı futbolcuyla da çıkabiliyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

METE GAZOZ'DAN ALTIN

BARCELONA'DA DEMBELE SAKATLANDI