in ,

TFF GÜNEŞ’İ İSTEDİ BEŞİKTAŞ HAYIR DEDİ

Fatih Terim’in gönderilmesinin ardından A Milli Futbol Takımı’na teknik direktör arayan Türkiye Futbol Federasyonu’nda başkan Yıldırım Demirören, Şenol Güneş’le bir araya gelerek 4 maçlık teklif yaptı.

Ancak Beşiktaş, A Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğü için Şenol Güneş’e gelen teklife olumsuz yanıt verdi.

Beşiktaş resmi internet sitesinden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in teknik direktör Şenol Güneş’e Milli Takım için yapmış olduğu teklifle ilgili açıklamada bulundu.

Beşiktaş, Şenol Güneş’e teklif edilen 4 maçlık Milli görevin hem Beşiktaş’a hem de Milli Takıma katkı sağlamayacağı sebebiyle teklife olumsuz yanıt verildiğini duyurdu.

AÇIKLAMA ŞÖYLE:

”Öncelikle Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş’in adının geçmesinden tüm camiamızın onur duyduğunu bir kez daha dile getirmek isteriz. Milli Takım hepimizin Milli Takımı’dır. Milli Takımımız’ın başarısı hepimizin başarısıdır.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Başkanımız Sayın Fikret Orman’ın bilgisi dahilinde hocamız Sayın Şenol Güneş’e Beşiktaş’taki görevi devam ederken, aynı zamanda Milli Takımımızı da yönetmesi için 4 maçlık bir teklif sunulmuştur. Bu teklifle ilgili hem Başkanımız hem de Teknik Direktörümüz ortak bir değerlendirme yaparak böyle bir çalışma modelinin hem hepimizin ortak gururu olan Milli Takımımıza hem de ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Beşiktaşımıza katkı sağlamayacağı konusunda hemfikir olmuştur.

Teknik Direktörümüz Sayın Şenol Güneş ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören arasında bugün Başkanımız Sayın Fikret Orman’ın bilgisi dahilinde gerçekleşen nezaket ziyaretinde de bu ortak karar tekrar ifade edilmiş, bu onurlu görev için yapılan bu kıymetli teklife teşekkür edilmiştir.

Dolayısıyla tüm kamuoyunun haklı takdirini kazanmış başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş, son iki sezondur olduğu gibi Beşiktaşımızın yeni başarıları için çalışmaya devam etmektedir.
Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK”

TFF’DEN AÇIKLAMA

TFF yazılı bir açıklama yaparak Beşiktaş’ın kararını saygıyla karşılaştıklarını bildirdi.

TFF’nin yaptığı açıklama şöyle:

”Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün bilgisi dahilinde bugün Teknik Direktör Sayın Şenol Güneş ile Beşiktaş’taki görevinin yanı sıra A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Federasyonumuzda bir görüşme yapılmış, kendisine 2018 Dünya Kupası kalan grup eleme maçlarında görev yapması için bir öneride bulunulmuştur.
Yapılan görüşme sonucunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Sayın Şenol Güneş’in aldığı kararı saygıyla karşılıyoruz.”

SIRADA ABDULLAH AVCI VAR

Öte yandan, TFF’nin Milli Takım için Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile görüşeceği ileri sürüldü.

Federasyon yetkililerinin, Abdullah Avcı’ya kısa süre içinde teklif götürmesi bekleniyor.

Medipol Başakşehir’i geçen sezon lig ikincisi ve Ziraat Türkiye Kupası finalisti yapan Abdullah Avcı, 2011-2013 yılları arasında A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevinde bulunmuştu.

Ancak Avcı, başarısız bir performans gösterdiği gerekçesiyle görevden alınmış yerine Fatih Terim getirilmişti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Olimpiyat şampiyonu Ali Metin’in büyük özverisi / ALİ ERDOĞA

GÖZTEPE İÇİN STOPER VE SOL BEK ÖNCELİKLİ