in

TFF’den, ”Sarı Karta 1, Kırmızı Karta 5 Fidan” Dikme Kampanyası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), ”Geleceğimiz için TFF Ormanı Projesi” kapsamında, liglerde görülen her sarı kart için 1 adet, her kırmızı kart için de 5 adet fidan dikilmesine karar verildiğini açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 29.07.2021 tarihli toplantısında, 2021-2022 futbol sezonundan başlamak üzere, liglerde görülen her sarı kart için 1 adet, her kırmızı kart için de 5 adet fidan dikilmesine ilişkin TFF Ormanı Projesi çalışmalarının başlatılmasına karar vermiştir.

Ülkemizin geleceğine nefes olması için zarar gören ormanlarımızı yeşertmeyi, tabiatı korumayı ve Türkiye’nin güzelliklerine katkı sağlamayı amaçlayan proje kapsamında fidan dikilecek alanlar, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılacak görüşmelerden sonra belirlenecektir.

TFF olarak son günlerde ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlar sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz. Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Söndürme çalışmalarına katılan görevli, personel ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunar, yangınların bir an önce söndürülmesini temenni ederiz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TSYD Ankara Kupası 7 Ağustos’ta

Millilerimiz Nefes Kesen Maçta ABD’yi Elinden Kaçırdı