in ,

TFF’den Yeni Kısıtlamalar Geliyor

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs rehberinde radikal bir değişiklik yaparak asrın belasına karşı önlemleri sıkılaştıracak.

TFF Sağlık Kurulu’nun Kovid-19 nedeniyle uygulanacak tedbirler ile ilgili yeni düzenlemeler yapacağı öğrenildi.

Bu arada federasyon, UEFA’nın tavsiyesi üzerine statlara sınırlı sayıda taraftar alınması yönündeki düşüncesini rafa kaldırdı.

Milliyet’ten Cemal Ersen’in haberine göre, Sağlık Kurulu’nun öngördüğü kurallara uymayan çok sayıda kulüp ve futbolcu olmasının, disiplin kurulunun her hafta onlarca kulübe bu gerekçe ile ceza vermesinin yeterli olmadığını düşünen TFF yetkilileri, yaptırımların ağırlaştırılması konusunda fikir birliği içinde olduğu kaydedildi.

Ulusal ve uluslararası maçlar öncesi yapılan testlerde pozitif sayısının artmasının oyuncu sağlığı açısından büyük risk taşıdığını belirten federasyon yetkilileri, özellikle abartılı gol sevinçlerinin yasaklanması, seremoni öncesi teknik adam ve futbolcuların birbirlerine sarılması ve öpüşmesi konusunda hassas olunması gerektiğini dile getirdi.

TFF Sağlık Kurulu’nun uygulanacak yeni önlemleri belirlerken bu tavsiyeleri de dikkate alacağı vurgulandı. Söz konusu düzenleme yapıldıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun onayına sunulacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, özellikle ligin ikinci yarısındaki sıkışık takvimi gerekçe göstererek, 14 futbolcunun altına düşen kulüplerin maçlarının ertelemesi yerine hükmen yenilgi getirme düşüncesi, kulüp içinde tartışılmaya başlandı.

Özellikle tek elden bir test sistemi isteyen kulüplerin son kararına göre TFF Yönetimi de kararını belirleyecek.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önlemlere Uyulmaz ise Beyaz Sezon Kaçınılmaz!…

Göztepe’de 4 Pozitif Vaka Daha