in ,

GüldümGüldüm

TFF’nin Kurullarını Açıklamaması Merak Konusu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, seçilmesinin ardından 24 gün geçmesine rağmen kurullarını bir türlü açıklamadı.

Türk Futbol kamuoyu Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu ile birlikte özellikle Merkez Hakem Kurulu başkanı ve üyelerini merakla bekliyor.

Tek aday olacağı aylar önceden belli olan ve yönetim listelerini hazırlayarak seçime giren Nihat Özdemir’in, kurullarda işi ağırdan alması hem kulüplerin, hem de kamuoyunun tepkisini çekiyor.

Her ne kadar Özdemir “İnce eleyip sık dokuyacağız, ehil insanları göreve getireceğiz” dese de, çeşitli çevrelerden MHK Başkanlığı için 8 aday, yönetim kurulu için 60’un üzerinde isimin başvurması, Özdemir’in işinin hiç de kolay olmadığını ortaya koydu.

Türkiye Futbol  Federasyonu’nun özellikle Merkez Hakem Kurulu Başkan ve Yönetimini belirleyememesi, çalışmalar da sekte vuruyor. Temmuz başı ve ortalarında açıklanması beklenen yeni MHK’nın, hakemleri yeni sezona nasıl yetiştireceği merak konusu.  MHK’nın  göreve başlar başlamaz yapacağı işler arasında klasman belirleme, eğitim, atletik testler, planlama ve semirlerler var. Tüm bunların Ağustos ayına kadar yetiştirilmesi gerekiyor.

Ligler başlamadığı ve ortada MHK gibi sezon öncesi yapılması gerekenler olmadığı için Tahkim Kurulu ve Disiplin Kurulu’nun açıklanmasında aceleye gerek yok. Ancak MHK’nın açıklanmaması, kulüpleri de rahatsız ediyor.  Herkes birbirine şüpheyle yaklaşıyor ve kendi adamlarını devreye sokmaya çalışıyor. Bu da Nihat Özdemir Başkanlığındaki Futbol Federasyonu’nun karar almasını zorlaştırıyor.

Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı için birçok isim gündeme geliyor. Son Başkan Sabri Çelik, Mustafa Çulcu, Oğuz Sarvan, Zekeriya Alp, Bülent Yavuz, Abdurrahman Arıcı ve büyük tartışmalarla istifa eden Yusuf Namoğlu bile başkan adayları arasında yer alıyor. Futbol Federasyonu’nun bu isimlerin daha önce denenmesi ve tartışılması nedeniyle dışarıdan birini göreve getirmesi de konuşulanlar arasında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya Bir Anlığına da Olsa Güzelleşir…

Beşiktaş’tan Bruno Peres Hamlesi