in ,

TFF’nin Planı Mart’ta Aşılı Seyirci

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, karşılaşmaları mart ayından itibaren seyircili oynatmayı planladıklarını belirterek, “Biz maçlara seyircili devam etmek istiyoruz, hedefimiz bu. Ben diyorum ki aşılanma yüksek sayılara çıkarsa biz de yüzde 30-35 seyirci kapasitesiyle çıkarız stadyumlara.” dedi.

”Her şey devlete bağlı, Sağlık Bakanlığı var, Bilim Kurulu var” ifadelerini kullanan Nihat Özdemir, yurt çapında aşılamanın yüksek rakamlara ulaşması halinde stadyumlara gelenlerin aşılı olmalarını isteyebileceklerini dile getirerek şunları söyledi:

”Bir madde getiririz, stadyumlara gelenler aşılı olmak zorundadır deriz. Aşılama yüksek rakamlara ulaşırsa Mart 15’e kadar seyircili ama genel seyircinin aşılı olmasını şart koşarız. Biz seyirciyi katmak istiyoruz. Her şey devlete bağlı, Sağlık Bakanlığı var, Bilim Kurulu var. Ama bizim Pandemi Kurulu’na baktıracağız olur mu olmaz mı diye. Sağlık Bakanlığı’ndan görüş alacağız, gerekli izinleri alabilirsek bir düzen, intizam içinde maçları seyircili oynatmak istiyoruz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlk yarıda 3 Oyuncu Karşılaşmaların Tamamında Görev Yaptı

Süper Kupa Trabzonspor’un