in

HarikaHarika BeğendimBeğendim

Trabzonspor Horonu Bu Maçta Oynamalı!

Trabzonspor yarın sahasında lider Fenerbahçe ile ‘ Kırılma’ karşılaşması yapacak.

Bordo-Mavili takımın bloklar arasındaki sıkıntı açıkça gözüküyor.

Karadeniz ekibi ile lider Fenerbahçe arasında 6 puanlık fark var. Bordo-Mavili takımın bu maçtan puan veya puanlar alırsa yarışmanın içinde kalacak. Eğer sahasında yenilgi alırsa aradaki puan farkı 9’a çıkacak ki, bence kapanması kolay olmaz.

Bordo-Mavililer, bu sezonda iyi oynamadan kazandığı birçok 90 dakikalar oldu. Ve bu maçların sonunda Fırtına’nın futbolcuları Akyazı Şenol Güneş Stat’ında topyekun ‘ Kolbastı’ ve ‘Horon’’ oynadılar.

Ancak 7’den 70 Trabzonlu futbolsever Trabzonspor’un karşılaşma esnasında ‘ Horon’ gibi, çabuk ve süratli futbolunu ortaya koymasını bekliyor. Karadeniz’in mahalli ve geleneksel horon oyununda kollar ve ayaklar birbirine simetri biçimde hareket ettirilir. Bu da horona güzelliği katar…

Ne yazık ki Trabzonspor’un sahadaki horonu bu sezon hiçte güzel olmuyor.

Beğenisi çok az. Ritmi yavaş… Gaydayı çalan kemençeci Avcı Hoca da Karadeniz delikanlısı.

Horonda sapma varsa demek ki gayda yanlış çalınıyordur.

Bu durumu muhakkak biliyordur ve de görüyordur.

Fırtına’nın Slovak yıldızı Marek Hamsik bile, ‘Geçen sezonki gibi oynamıyoruz’ diyorsa demek ki Fırtına’nın sahadaki horonunda önemli ölçüde bir sapma var.

Bordo-Mavililer, Fenerbahçe maçının provasını Kupada 3-0 kazandıkları karşılaşmada birazcık ortaya koydu gibi. Trabzonspor bence Fenerbahçe karşısında savunmayı sağlam, orta sahayı kalabalık tutmalı.

Özellikle ofsayt taktiği yapan sarı-lacivertli takımın savunmasının arkasına Trezeguet, A.Kadir ve Edin Visca ile geçişler yapabilmeli ki arzuladığı skoru elde etsin.

KAMİL ANAHAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Kupası’nda Son 16 Turu Eşleşmeleri Belli Oldu

2023 FIFA Hakemleri Listesi Belirlendi