in

Transfer Yasağını Kaldıracak Para Büyükşehir’den Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankaragücü’ne yeni sezon öncesi 6 milyon liralık sponsor desteği sağladı.

Mehmet Yiğiner ve ekibinin, bu parayla transfer yasağını kaldırması ve neredeyse sıfırdan kurulacak yeni takımı oluşturmak için çalışmalara başlaması bekleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek’in istifasının ardından bu göreve geldiğinde de Sarı Lacivertli kulübe yaklaşık 3,5 milyon liralık maddi yardımda bulunmuştu.

Öte yandan, Mehmet Yiğiner ve Yönetim Kurulu üyeleri, TSYD Ankara Şubesi Lokali’nde maraton tribünü taraftar grubunun düzenlediği iftarda bir araya geldi.

İftar sonrası kısa bir konuşma yapan Mehmet Yiğiner, “Ramazan ayında bu mübarek sofrada bizleri bir araya getirdiğiniz için şampiyon takımın, şampiyon taraftarlarına teşekkür ediyorum. Allah nasip etti; biz de mücadele ettik ve Süper Lig’e çıktık. 6 yıl boyunca takımımız Süper Lig’den uzak kaldı. Amatöre düşer dediler. Bu süreçte gittiğimiz yerde kapılar yüzümüze kapandı, hiç bilmediğimiz yerlere Ankaragücümüzü mahkûm ettiler ama yılmadık. Takımımız, taraftarlarımız, teknik ekip ve yönetimimizle hep beraber kenetlenerek, birlik ve beraberlik içerisinde mücadelemizi verdik. Ankaragücümüzü hak ettiği yere taşıdık. Birlik ve beraberlik içerisinde olursak daha büyük başarılara imza atacağımızdan kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Yiğiner, Ankaragücü’ne desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek şunları söyledi:

“Sağolsun Sayın Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz sezon bizlere çok önemli ve ciddi destekleri oldu. Yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın yapacağı mitingde, Ankaragücü ve Ankara ile ilgili müjdeleri olacak. Yarın biz de bu mitingde olacağız. Bize sahip çıkanlara biz de sahip çıkacağız. Güzel günler gelecek. Yarın formamızı giyip Ankaragücümüz için maratondaki yerimizi alacağız.“

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’nin Halterdeki Cezası Kaldırıldı

Ankaragücü ile Bursaspor TSYD Turnuvası’nda Buluşuyor