in

BeğendimBeğendim

Transferi Açıp Daha Güçlü Bir Takım İçin Konuşmuştuk

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin, ”Tecrübesiz bir takımız. Maçı daha önce koparabilirdik. Koparmamız gerekiyordu. Ama bu tecrübe maalesef bizde yok. Biraz oynadıkça olacak.” dedi.

Geçen yılki kadrodan 8 oyuncunun takımdan ayrıldığını dile getiren Metin Diyadin, ”Boluspor ciddi transferler yaptı. Biz de bunun tam aksine, geçen yıl devre arasından beri süregelen transfer yasağımız var. Transfer yasağımız olmasına rağmen geçen yılki kadrodan 7-8 oyuncunun gitmesine de müsaade edildi. Transferi açıp daha güçlü, yukarılara hedef koyan bir takım için konuşmuştuk. Verilen sözler böyleydi. Ancak hem oyuncularımız gitti, hem transfer yasağı henüz açılmadı. Kendi yetiştiğim ve büyüdüğüm kulüp olan Gençlerbirliği için mücadele ediyoruz. Oyuncularıma beraber bu mücadeleyi veriyoruz. Hem formamıza, hem kulübümüze aidiyet duygusunu gösteriyoruz.” diye konuştu.

Tecrübesiz bir takım olduklarını kaydeden Diyadin, “Bugünkü maçta da tekrar her şeylerini ortaya koydular. Oyun disiplinimize, şablonumuza bağlı kalarak çok farklı kazanacağımız bir maçı 2-1 tamamladık. Bu bizim için mutluluk verici. Çocukları ayrıca tebrik ediyorum. Ligin ilk 2 haftasında belki en çok koşan en çok mücadele eden takımız. Tecrübesiz bir takımız. Maçı daha önce koparabilirdik. Koparmamız gerekiyordu. Ama bu tecrübe maalesef bizde yok. Biraz oynadıkça olacak. Lig başlangıcı olarak bu şartlarda ilk 2 maçta 4 puan iyi bir puan. Ligin daha başındayız ve takımlar henüz kendisini göstermedi. Takımların oturması 6-7. haftayı buluyor. Ama başlangıçlar önemli. Hedeflerini özellikle yukarı koyanlar için başlangıçlar ve alınan seri galibiyetler önemlidir. Mevcut durumda böyle bir giriş puanı almak ayrıca bir önemli.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlker Karakaş Gitti-Geldi Takımının Gol Ümidi Oldu

Gençlerbirliği Oynadı, Kazandı